FILMOWE EMOCJE WRACAJĄ OD 29 MAJA!

BikeTheWorld - Rowerami Dookoła Świata

BikeTheWorld - Rowerami Dookoła Świata

Adela Tarkowska i Krzysztof Józefowski - pierwsza polska para, która objechała świat na rowerach. W drodze byli nieprzerwanie 9,5 roku, przejechali 60 państw na 6 kontynentach, pokonując 87 700 kilometrów. Jest to najdłuższa polska wyprawa rowerowa w historii.

Przemierzyli liczne góry i pustynie, pchali rowery dniami przez nieprzystępne afrykańskie bezdroża, walczyli z wiatrami Patagonii i burzami piaskowymi. Znosili nieziemskie upały i mroźne zimy. Poznali z bliska wiele niezwykłych kultur ze wszystkich kontynentów naszej planety. Ich wyprawa jest żywym dowodem na to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Swoją bezprecedensową podróżą dowiedli, że można realizować wielkie marzenia, wizje i pragnienia serca, niezależnie od wszelkich trudności i przeciwności losu.

Ich wyprawa została nominowana do Travelerów National Geographic oraz nagrodzona tegorocznym Kolosem - najbardziej prestiżową nagrodą w świecie podróżniczym.

Spotkanie z podróżnikami odbędzie się 3 listopada 2020 o godz. 17.00 w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu. Jest ono organizowane przez Zamojski Dom Kultury w ramach cyklu Palcem po mapie.

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Zamość.

Wstęp wolny. Odbiór bezpłatnych wejściówek w kasach CKF „Stylowy”.

Najbliższe wydarzenia

Starsze wydarzenia
background
Logo BIP Logo Miasto Zamość Logo Fundusze Europejskie Logo RPO Lubelskie logo SKSiL logo PISF logo filmoteka narodowa logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds