Nowa wystawa fotografii w Galerii Stylowy

Nowa wystawa fotografii w Galerii Stylowy Galeria

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne oraz CKF Stylowy serdecznie zapraszają na wystawę fotografii pt. "Niespiesznie". Martwe natury autorstwa Kingi Magryty oglądać można w Galerii Fotografii "Stylowy" (hol przed wejściem do sal kinowych) do końca lipca 2020. Wernisaż wystawy odbędzie się w poniedziałek 29 czerwca 2020 o godz. 16.30. Wstęp wolny.

Polska nazwa gatunku: "martwa natura" w sposób naturalny kojarzy się z refleksją o przemijaniu, niszczeniu, śmierci. Tymczasem termin ten zwany przez holenderskich mistrzów gatunku stilleben lub still life oznacza także "ciche życie". Spokojne życie w domowym zaciszu sprzyja zatrzymaniu się i kontemplacji przedmiotów otaczających człowieka na co dzień. Tylko to zatrzymanie i skupiona uwaga pozwala dostrzec ich piękno, czy symbolikę. "Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne... Tylko dziś jest twoje" ta prosta prawda wypowiedziana przez Jana Pawła II tak rzadko jest dostrzegana w pędzie dnia codziennego. Dzisiejszy, często żyjący w świecie wirtualnym człowiek, zalany ogromem informacji i obrazów, mając na uwadze niedoprecyzowane "jutro", dążąc wciąż do posiadania kolejnych rzeczy, zdobywania kolejnych doświadczeń, przezwyciężania piętrzących się trudności czy sprostania wyzwaniom, zapomina czasami, że żyje w realnym DZIŚ, w chwili, która trwa tu i teraz. I że tylko to DZIŚ ma znaczenie...

Mimo nazwy gatunku "martwa natura" obrazy prezentowane na wystawie są przedstawieniem tego co żyje, co DZIŚ nadal jest świeże, co DZIŚ daje się zbadać zmysłami węchu, smaku, zapachu, dotyku... To świeżo skrojona cebula wyciska z naszych oczu łzy, to dziś smakowana porzeczka rozpływa się w ustach... Zatrzymaj się na chwilę i oglądając wystawę "NIESPIESZNIE" przypomnij sobie własne doświadczenia dnia dzisiejszego: cudowne smaki, nieuchwytne zapachy, ciepło dotyku bliskiej osoby, wszystko to, czego nie da się zabrać do bliżej nieokreślonego "jutra", to co już w tej chwili ożywia jedynie Twoja pamięć.

Kinga Magryta - absolwentka wydziału ekonomii UMCS oraz studiów podyplomowych w zakresie rachunkowości i finansów na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, od 2012r. skarbnik Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego. Fotografuje z zamiłowania. Głównym tematem jej zdjęć jest na ogół przyroda i zwierzęta. Uczestniczyła w kilku plenerach oraz wystawach zbiorowych, jest autorką wystawy indywidualnej „Wędrówki leśnym duktem”.

Najbliższe wydarzenia

 • 11. Przegląd Nowego Kina Francuskiego

  11. Przegląd Nowego Kina Francuskiego

  Wakacyjne komedie, znakomite kreacje aktorskie, zaskakujące tematy i wiele pozytywnych emocji - Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na 11. Przegląd Nowego Kina Francuskiego. Najciekawsze filmy francuskie ostatnich lat będzie można obejrzeć w zamojskim kinie w dniach 10-16 lipca 2020.

  więcej

 • BAJKOWE LATO W KINIE

  BAJKOWE LATO W KINIE

  CKF Stylowy serdecznie zaprasza na wakacyjne seanse filmowe. Od 10 lipca do 27 sierpnia 2020, codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 10:30 w zamojskim kinie na najmłodszych widzów czekają znakomite animacje oraz filmowe hity pełne przygód i humoru. Bilety: 14 zł.

  więcej

Starsze wydarzenia
background
Logo BIP Logo Miasto Zamość Logo Fundusze Europejskie Logo RPO Lubelskie logo SKSiL logo PISF logo filmoteka narodowa logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds