„Młody Ahmed” w Kinie Konesera

„Młody Ahmed” w Kinie Konesera

CKF Stylowy oraz DKF Senso serdecznie zapraszają na seans filmowy z cyklu Kino Konesera. 12 grudnia 2019 o godz. 19:00 na ekranie Młody Ahmed w reżyserii klasyków europejskiego kina, braci Jeana-Pierre’a i Luca Dardenne’ów. Film zdobył nagrodę główną za reżyserię na tegorocznym festiwalu w Cannes.

Opowiadając historię młodego Ahmeda, bracia Dardenne podejmują jeden z najważniejszych problemów, którym musi stawić czoła dzisiejsza Europa. Jest nim próba reakcji na religijny fundamentalizm w postaci radykalnego islamu. Belgijscy reżyserzy, w charakterystycznym dla siebie stylu, w mikroskali obrazują coś, co urasta do miana symbolu.

Bilety: 12 zł (norm.), 10 zł (ulg.), 9 zł (dla DKF)

 • premiera

  MŁODY AHMED

  Le jeune Ahmed

  Belgia/Francja / dramat / min. / od 15 lat

  premiera: 2019-12-06 (Polska) (Świat)

  Gramy: od 2019-12-06

  rezyseria: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne

  scenariusz: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne

  obsada:

  Tytułowy bohater nowego filmu braci Dardenne to zdolny, błyskotliwy belgijski 13-latek. Podczas gdy jego rówieśnicy spędzają czas na beztroskich zabawach, Ahmed wolne chwile przeznacza na studiowanie Koranu, gorliwe modły i rozmowy z lokalnym imamem. Mężczyzna umiejętnie podsyca niepokojąco rosnącą w chłopcu fascynację dżihadem. Na skutek niebezpiecznego incydentu, w którego...

  Więcej informacji

Najbliższe wydarzenia

 • FERIE W KINIE

  FERIE W KINIE

  CKF "Stylowy" serdecznie zaprasza na ferie w kinie. W czasie zimowego wypoczynku we wtorki, środy i czwartki (14-16.01.2020 i 21-23.01.2020) o godz. 10:30 odbędą się projekcje bajek i filmów familijnych poprzedzone konkursami lub ciekawymi spotkaniami. Bilety: 14 zł.

  więcej

Starsze wydarzenia
background
Logo BIP Logo Miasto Zamość Logo Fundusze Europejskie Logo RPO Lubelskie logo SKSiL logo PISF logo filmoteka narodowa logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds