Alchemia Kina – listopadowe spotkania z polskim filmem oraz jego twórcami

Alchemia Kina – listopadowe spotkania z  polskim filmem oraz jego twórcami Galeria

Zakończył się 8. Przegląd Filmowy „Alchemia Kina”. Ważną częścią wydarzenia były spotkania z wybitnymi twórcami filmowymi. Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu odwiedziła Małgorzata Kożuchowska, Janusz Majewski oraz Bartłomiej Topa. W projekcjach filmowych wzięło udział 450 osób. Widzowie obejrzeli 3 polskie filmy fabularne: : „Żelazny most”, „Proceder” oraz „Czarny mercedes”. Spotkania z twórcami poprowadził Łukasz Maciejewski - publicysta, dziennikarz i krytyk filmowy. Wydarzenie odbyło się w dniach 25-27 listopada 2019.

Spośród zaproszonych gości największy związek z Zamościem ma Janusz Majewski, który nagrał tu swój pierwszy film, dokumentując praktyki studenckie. Jako student architektury pracował przy pomiarach zamojskiego ratusza. Popularny aktor, Bartłomiej Topa przybliżył zamojskiej publiczności kulisy powstania filmu ”Żelazny most”, wspomniał o przygotowaniach do roli, ale też o pracy producenta filmowego. Najwięcej emocji wzbudziło spotkanie z gwiazdą sceny i ekranu - Małgorzatą Kożuchowską. Aktorka opowiedziała o swoich rolach, zaszufladkowaniu w angażach serialowych, ale też o pracy pod kierunkiem Jerzego Jarockiego, legendy polskiego teatru.

„Alchemia Kina” z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. To okazja do obejrzenia nowych i uznanych polskich filmów fabularnych, ale przede wszystkim do spotkania się z ich twórcami i posłuchania ich historii o kinie, filmie i życiu.

Najbliższe wydarzenia

Starsze wydarzenia
background
Logo BIP Logo Miasto Zamość Logo Fundusze Europejskie Logo RPO Lubelskie logo SKSiL logo PISF logo filmoteka narodowa logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds