ŁOWCA ANDROIDÓW – wielki powrót ponadczasowego arcydzieła Ridleya Scotta

ŁOWCA ANDROIDÓW – wielki powrót ponadczasowego arcydzieła Ridleya Scotta

CKF Stylowy oraz DKF Senso zapraszają na seans z cyklu Kino Konesera. 21 listopada 2019 o godz. 19:00 na ekranie klasyka, ŁOWCA ANDROIDÓW Ridleya Scotta, który wraca na ekrany z zremasterowaną wersją reżyserską obrazu, który dziś określany jest przez kinomanów jako kultowy. Akcja filmu rozgrywa się ... w listopadzie 2019 roku. Oglądanie postapokaliptycznej wizji teraźniejszości, jaką miał Scott 37 lat temu, to prawdziwa uczta. Pytania o istotę człowieczeństwa, jakie zadaje ten film, są obecnie chyba jeszcze bardziej aktualne niż w czasie jego premiery.

Co sprawia, że po 37-latach ogłada się go doskonale? Świetny scenariusz oparty na opowiadaniu króla amerykańskiego science fiction Philippa Dicka, po którego dzieła przemysł filmowy sięga coraz częściej, zdjęcia Jordana Cronenweth zainspirowanego efektami ILM Lucasa, muzyka Vangelisa, która wprowadza widza w ekstatyczny stan sprawiający, że pozornie ciężka i rozbudowana fabuła, nie ciąży odbiorcy. I na koniec uniwersalne motto wszystkich wieszczących przyszłość dyktatorów, pragnących zbudować istotę „bardziej ludzką niż człowiek”. Dlatego warto wrócić do jednego z najbardziej znanych filmów Scotta, a trzeciego w jego karierze, po których przyszyły takie widowiska jak „Helikopter w ogniu”, Królestwo niebieskie” czy „Marsjanin”. „Filmy są po to, żeby oglądać” – odciął się kiedyś Ridley Scott dziennikarzowi, który wytknął mu robienie filmów „pod publiczkę”.

Zapraszamy na “Łowcę androidów”, widowisko, które zachwyci i na długo pozostanie z Wami po seansie. W świat filmów science fiction wprowadzi Was Wojciech Zakrzewski, autor recenzji i publikacji filmowych, juror gdyńskiego festiwalu filmowego i posiadacz „Złotego Biletu” przyznanego mu za wybitne zasługi w rozpowszechnianiu filmów w Polsce.

Bilety: 20 zł (normalny), 17 zł (ulgowy)

 • premiera

  ŁOWCA ANDROIDÓW

  Blade Runner

  USA 1982 / science-fiction/thriller / 117 min. / od 12 lat

  premiera: 2019-11-21 (Polska) (Świat)

  Gramy: od 2019-11-21 do 2019-11-21

  rezyseria: Ridley Scott

  scenariusz: Hampton Fancher

  obsada: Harrison Ford, Rutger Hauer, Sean Young

  CKF Stylowy oraz DKF Senso zapraszają na seans z cyklu Kino Konesera. 21 listopada 2019 o godz. 19:00 na ekranie klasyka, ŁOWCA ANDROIDÓW Ridleya Scotta, który wraca na ekrany z zremasterowaną wersją reżyserską obrazu, który dziś określany jest przez kinomanów jako kultowy. Akcja filmu rozgrywa się ... w listopadzie 2019 roku. Oglądanie postapokaliptycznej wizji teraźniejszości, jaką...

  Więcej informacji

Najbliższe wydarzenia

 • 11. Przegląd Nowego Kina Francuskiego

  11. Przegląd Nowego Kina Francuskiego

  Wakacyjne komedie, znakomite kreacje aktorskie, zaskakujące tematy i wiele pozytywnych emocji - Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na 11. Przegląd Nowego Kina Francuskiego. Najciekawsze filmy francuskie ostatnich lat będzie można obejrzeć w zamojskim kinie w dniach 10-16 lipca 2020.

  więcej

Starsze wydarzenia
background
Logo BIP Logo Miasto Zamość Logo Fundusze Europejskie Logo RPO Lubelskie logo SKSiL logo PISF logo filmoteka narodowa logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds