Okolice Canal Grande - wystawa fotografii

Okolice Canal Grande - wystawa fotografii Galeria

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne, Centrum Kultury Filmowej Stylowy oraz autor Wojciech Wesołowski serdecznie zapraszają na wystawę fotografii pt. Okolice Canal Grande. Uroczysty wernisaż odbędzie się 4 kwietnia 2016 (poniedziałek) o godzinie 17:00 w Galerii Fotografii w CKF Stylowy.

Nad sestiere di Cannareggio, w samym sercu laguny, wisiała lekka, ledwo dostrzegalna mgła. W blaskach lipcowego słońca przecedzanych przez ten najsubtelniejszy z woali drzemały senne wody Canal Grande, a w nich, jak wyczarowane z bajki, nieprawdopodobnie piękne przeglądały się pałace, wille, domy i kościoły. I widziało się wszystko niby miraż złocisty, powołany do życia przez przepyszną fantazję, niby obraz senny utkany z marzeń artysty w chwilę dziwnej, twórczej szczodroty. Tylko fala przybrzeżna z cichym chlupotem roztrącająca stopnie schodów, tylko piosenka gondoliera, co przejechał mimo w żałobnej swej łodzi, budziły z zadumy olśnienia i kazały stwierdzać ten ponad wszystko radosny fakt, że jestem naprawdę w Wenecji…

[Stefan Grabiński – Opowieść wenecka]

Wojciech Wesołowski fotografuje od 55 lat, jest członkiem rzeczywistym Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Fotografią cyfrową interesuje się od 1998 roku, najpierw zafascynowany możliwościami twórczych przetworzeń tej technologii po latach powrócił do tradycyjnego pokazywania świata jako zatrzymanego w kadrze obrazu czasu rzeczywistego.

Najbliższe wydarzenia

  • Małgorzata Kożuchowska, Janusz Majewski i Bartłomiej Topa gośćmi Alchemii Kina!

    Małgorzata Kożuchowska, Janusz Majewski i Bartłomiej Topa gośćmi Alchemii Kina!

    Małgorzata Kożuchowska, Janusz Majewski i Bartłomiej Topa będą gośćmi 8. Przeglądu Filmowego „Alchemia Kina” - Promocja Polskiego Filmu, który odbędzie się w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu w dniach 25-27 listopada 2019. W programie znajdą się projekcje najnowszych polskich filmów fabularnych: „Żelazny most”, „Proceder” i „Czarny mercedes” oraz spotkania z twórcami, które poprowadzi publicysta i krytyk filmowy: Łukasz Maciejewski.

    więcej

Starsze wydarzenia
background
Logo BIP Logo Miasto Zamość Logo Fundusze Europejskie Logo RPO Lubelskie logo SKSiL logo PISF logo filmoteka narodowa logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds