Kino Konesera

Kino Konesera

CKF Stylowy oraz Klub Filmowy „Senso” zapraszają na spotkanie filmowe z cyklu Kino Konesera. 15 lutego 2024 o godz. 19:00 na ekranie OPADAJĄCE LIŚCIE. To dzieło fińskiego reżysera Aki Kaurismäki, który wraca do kin ze słodko-gorzką opowieścią o życiowych outsiderach, którzy poszukują szczęścia. W filmie, będącym celebracją małych chwil i niepozornych gestów, jest miejsce na humor, wzruszenie, głęboki humanizm, ale i komentarz do aktualnych wydarzeń społeczno-politycznych.

„Opadające liście” otrzymały Nagrodę Jury na ostatnim festiwalu w Cannes, zdobyły dwie nominacje do Złotych Globów, pięć do Europejskich Nagród Filmowych, znalazły się także na shortliście do tegorocznych Oscarów.

Ansa to małomówna pracowniczka lokalnego supermarketu, Holappa z kolei zarabia na życie na budowie. Łączy ich szlachetne usposobienie oraz pasmo kolejnych porażek, jakich oboje na każdym kroku doświadczają. Kobieta straciła właśnie pracę, bo jej przełożonym nie spodobał się ludzki gest, na jaki się zdobyła, mężczyzna natomiast zmaga się z poważnym problemem alkoholowym.

Spotykają się przypadkiem, na imprezie karaoke. Od pierwszej chwili widać, że tych dwoje zupełnie nieprzystosowanych do dzisiejszego świata bohaterów to bratnie dusze. Ciągnie ich do siebie, choć towarzyszy temu nutka niepewności. W końcu życie było dla nich do tej pory raczej pasmem niepowodzeń i bolesnych rozczarowań. Na naszych oczach kwitnie jednak niewinne, piękne uczucie, choć w tle, co słyszymy w radiowych odbiornikach, rozgrywają się dramatyczne wydarzenia związane z rosyjską inwazją na Ukrainę.

Bilety: 15/12 zł

 • premiera

  OPADAJĄCE LIŚCIE

  Kuolleet lehdet

  Finlandia/Niemcy 2023 / komedia/dramat / 81 min. / od 15 lat

  premiera: 2024-02-09 (Polska) (Świat)

  Gramy: od 2024-02-09

  reżyseria: Aki Kaurismaki

  scenariusz: Aki Kaurismaki

  obsada: Alma Poyst, iJussi Vatanen, Alina Tomnikov

  Ansa to małomówna pracowniczka lokalnego supermarketu, Holappa z kolei zarabia na życie na budowie. Łączy ich szlachetne usposobienie oraz pasmo kolejnych porażek, jakich oboje na każdym kroku doświadczają. Kobieta straciła właśnie pracę, bo jej przełożonym nie spodobał się ludzki gest, na jaki się zdobyła, mężczyzna natomiast zmaga się z poważnym problemem alkoholowym. Spotykają...

  Więcej informacji

Najbliższe wydarzenia

 • MARATON DIUNA

  MARATON DIUNA

  Imponujące efekty specjalne, potężna dawka emocji i pasjonująca historia. Zapraszamy na pokaz dwóch części filmowego widowiska DIUNA. Maraton filmowy odbędzie się w sobotę 2 marca 2024. W programie: DIUNA oraz DIUNA: CZĘŚĆ DRUGA. Początek o godz. 17:00.

  więcej

Starsze wydarzenia
background
Logo BIP Logo Miasto Zamość logo stowarzyszenie kin studyjnych logo PISF logo filmoteka narodowa logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds