Dawne tradycje i zwyczaje w historycznych inscenizacjach – wystawa zdjęć Marty Krawczyk

Dawne tradycje i zwyczaje w historycznych inscenizacjach – wystawa zdjęć Marty Krawczyk

Galeria fotografii STYLOWY oraz autorka Marta Krawczyk zapraszają na wystawę zdjęć "Na Zawieprzyckim Zamku". Wystawę można oglądać przez cały sierpień w CKF Stylowy (hol przed wejściem do sal kinowych).

NA ZAWIEPRZYCKIM ZAMKU

Na majówki historyczne w Zawieprzycach, przyjeżdżały grupy rekonstrukcyjne i bractwa rycerskie z całej Polski, by wraz z gospodarzami - Chorągwią Zamku w Zawieprzycach zaprezentować dawne życie obozowe, rzemiosło, tańce, pokazy walk oraz rekonstrukcje XVII-wiecznych bitew. To właśnie w Zawieprzycach, Atanazy Miączyński właściciel okolicznych dóbr, dwukrotnie gościł Króla Jana III Sobieskiego.

"Zawieprzyckie majówki" były jedną z największych imprez plenerowych na Lubelszczyźnie, przyciągającą miłośników XVII -wiecznej historii, zwyczajów, kultury. Stowarzyszenie Chorągiew Zamku w Zawieprzycach Atanazego Miączyńskiego herbu Suche Komnaty, nadal bierze aktywny udział w uroczystościach i pokazach w regionie, Polsce i Europie propagując wiedzę historyczną i tradycje.

Marta Krawczyk

Najbliższe wydarzenia

 • Wakacyjna promocja

  Wakacyjna promocja

  CKF Stylowy zaprasza na Lato w kinie. W wakacje (lipiec -sierpień), od poniedziałku do piątku, na wszystkie seanse rozpoczynające się przed godziną 15:00, obowiązują bilety w promocyjnej cenie 18 zł. Lato zapowiada się gorąco, więc warto schłodzić się i odpocząć w kinie. W repertuarze fantastyczne premiery filmowe oraz dużo znakomitych animacji i filmów dla dzieci i młodzieży.

  więcej

 • 10. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”

  10. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”

  To będą wyjątkowe i jubileuszowe „Spotkania z historią”. 10. edycja Zamojskiego Festiwalu Filmowego wystartuje 18 sierpnia 2022. Podczas trzech dni festiwalu, miłośnicy historii obejrzą najlepsze i najnowsze polskie filmy dokumentalne i reportaże filmowe, a w tym roku, także seriale o tematyce historycznej.

  więcej

 • Najsłynniejszy zespół akordeonowy na świecie

  Najsłynniejszy zespół akordeonowy na świecie

  Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek i Marcin Gałażyn to światowej klasy akordeoniści. Wykorzystując w swej twórczości wszelkie zalety akordeonu, odkrywają wciąż nowe możliwości tego instrumentu, zmieniając jego oblicze. Ich koncerty to muzyczne spektakle zawierające akcję i dramaturgię.

  więcej

Starsze wydarzenia
background
Logo BIP Logo Miasto Zamość Logo Fundusze Europejskie Logo RPO Lubelskie logo SKSiL logo PISF logo filmoteka narodowa logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds