DLA DZIECI

ALADYN

Aladdin

USA 2019, przygodowy/familijny, 2 godz. 8 min, od lat 7,

Zwiastun

2019-05-24

Guy Ritchie

Guy Ritchie, John August

Will Smith, Naomi Scott, Mena Massoud

Guy Ritchie za kamerą? Nie będzie miejsca na nudę! Mistrz kina łotrzykowskiego ,,Porachunki'', ,,Przekręt'', ,,Sherlock Holmes'', ,,Kryptonim U.N.C.L.E'') wziął na warsztat historię ulicznego rozrabiaki Aladyna (Mena Massoud), który przeżywa liczne przygody w fikcyjnym portowym mieście Agrabah.
Klasyczną animację Disneya twórca wzbogacił o wartką akcję i typowe dla siebie zaczepne poczucie humoru. Fabularna adaptacja ,,Aladyna'' zyskała też moc ekspresji i zupełnie nową siłę wyrazu. Duża w tym zasługa nie tylko znakomitego reżysera, lecz także odtwórców najważniejszych ról, jak choćby Willa Smitha (,,Ali'', ,,Faceci w czerni'', ,,W pogoni za szczęście''), który wciela się w Dżina. Przebojowy aktor znany przede wszystkim z kina akcji i ról komediowych kreuje w ,,Aladynie'' charyzmatyczną postać, która może w znaczący sposób zaważyć na losach wszystkich bohaterów filmu.

Materiały edukacyjne

GRAMY od 2020-06-26
background
Logo BIP Logo Miasto Zamość Logo Fundusze Europejskie Logo RPO Lubelskie logo SKSiL logo PISF logo filmoteka narodowa logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds