21.37

21.37

/ Polska, 2025, dokumentalny 1 godz. 20 min od lat 8

Mariusz Pilis

2025-04-02

Film jest dostępny dla osób ze specjalnymi potrzebami w obszarze wzroku. Audiodeskrypcja jest udostępniana przy użyciu darmowej aplikacji Kino Dostępne czytaj więcej

Opis:

„Czujemy, że dzieje się coś, co nas przerasta – pisali dziennikarze. – W Polsce dzieją się rzeczy szczególne. Jeszcze dobrze nie wiemy co, ale w naszym życiu pojawia się nowa jakość”.

21.37 to opowieść o nieprawdopodobnych wydarzeniach, które miały miejsce w Polsce po śmierci Jana Pawła II. To, czego doświadczyliśmy po 2 kwietnia 2005 r., było wielkie, niepowtarzalne i mistyczne. Nigdy wcześniej nie miało miejsca i zapewne już nigdy się nie wydarzy. Zatrzymał się czas, ustały kłótnie, Polacy zaczęli mówić lepszym językiem, nagle dostrzegli wokół siebie innych dobrych ludzi i dobre emocje. „Ujrzeliśmy naród w stanie świętości” – komentowano.

21.37 to film, który na zawsze zapisuje w historii tamte wydarzenia. To film, po którym trudno nie zadać pytań: Kim dla nas był człowiek, którego odejście potrafiło zatrzymać nasz świat i przenieść nas na wiele dni w inny wymiar? Kim my byliśmy wtedy i co się z nami stało po 20 latach? Przede wszystkim jednak 21.37 będzie dla widza pełnym wzruszeń i dobrych emocji doświadczeniem, wywołującym tęsknotę za pięknem tamtych dni.

Galeria

="Kadr
="Kadr
="Kadr
="Kadr
background
Kontakt
Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu
22-400 Zamość, ul. Odrodzenia 9
tel. 84 639 23 13
e-mail: ckf@stylowy.net

Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu
22-400 Zamość, ul. Odrodzenia 9
tel. 84 639 23 13
e-mail: ckf@stylowy.net

Copyright © 2024 Centrum Kultury Filmowej Stylowy
Projekt i realizacja