DLA DZIECI

RETRO-BAJKI CZ.1

0 godz. 45 min, od lat b.o.,

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny zaprasza na familijny pokaz kultowych animacji. Katarynka, Zaczarowany Ołówek, Gapiszon, Kot Filemon oraz Miś Uszatek zabiorą nas do czasów dzieciństwa naszych rodziców, babć czy dziadków.

W programie:

KATARYNKA - ekranizacja noweli Bolesława Prusa. Na podwórko pewnej kamienicy przychodzi często kataryniarz. Dźwięki katarynki są niezwykłe wzruszające dla pewnej biednej, niewidomej dziewczynki. Niestety, ale nie wszystkich weselą. Muzyka drażni pana Tomasza, który chce raz na zawsze pozbyć się kataryniarza.

ZACZAROWANY OŁÓWEK, odc. Na podwórzu - Piotrek jest chłopcem, który bardzo lubi rysować. Pewnego dnia on i jego pies Pimpek pomagają krasnoludkowi. To początek wielu przygód.

PRZYGODY GAPISZONA, odc. Gapiszon na stacji - Chłopiec w czerwonej czapeczce wyrusza na spotkanie z babcią. Na stacji kolejowej czekają go nie lada przygody.

DZIWNY ŚWIAT KOTA FILEMONA, odc. Nazywam się Filemon - Filemon jest małym kotkiem, który jeszcze niewiele wie. Jednak ciekawy świata poszukuje przyjaciół, z którymi będzie mógł się bawić.

NOWE PRZYGODY MISIA USZATKA, odc. Żółta koperta - Co zrobić z niepotrzebnymi papierami? W tym odcinku Miś Uszatek i jego koledzy zbierają makulaturę.

background
Logo BIP Logo Miasto Zamość logo stowarzyszenie kin studyjnych logo PISF logo filmoteka narodowa logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds