KOCHA, LUBI, SZANUJE

Polska 1934, komedia, 1 godz. 18 min, od lat 15,

1934-03-28

Michał Waszyński

Napoleon Sądek

Eugeniusz Bodo, Loda Halama, Zula Pogorzelska, Władysław Walter, Michał Znicz

Pokaz nieprzeciętnej komedii z 1934 roku, której scenariusz z przymrużeniem oka nawiązuje do szalejącego na początku lat 30. kryzysu gospodarczego.

W obsadzie plejada gwiazd: niezapomniany Eugeniusz Bodo, śpiewający w filmie po angielsku oraz imponująca tancerka Loda Halama, która zatańczy i zaśpiewa aż trzy razy!

Na pokaz zaprasza Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny oraz organizatorzy 11. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”.

Film „Kocha, lubi, szanuje” do niedawna uznawany był za zaginiony. Został odnaleziony w 2005 roku we Francji. Wielką wartością filmu jest jego finałowa scena, w której widzimy autentyczne zaplecze studia „Falanga”, gdzie „Kocha, lubi, szanuje” był realizowany. Udział w filmie wziął także legendarny spiker rozgłośni warszawskiej Polskiego Radia, Tadeusz Bocheński – nie zobaczymy go, ale w jednej ze scen jego głos rozbrzmiewa z radiowego głośnika.

To film o miłości. Praktykant aptekarski Władysław kocha się z wzajemnością w kasjerce Lodzie, oboje są jednak zbyt ubodzy by się pobrać. Nic dziwnego – na świecie panuje kryzys. Pewnego dnia Władysław budzi się i dowiaduje się, że kryzys już się skończył, a sytuacja gospodarcza uległa kolosalnej poprawie. Natychmiast oświadcza się Lodzie – ta jednak postanawia poświęcić się karierze artystycznej. Rozżalony Władysław postanawia utrzeć jej nosa.

Bilety: 6 zł

background
Logo BIP Logo Miasto Zamość logo stowarzyszenie kin studyjnych logo PISF logo filmoteka narodowa logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds