FILMOWE EMOCJE WRÓCIŁY, KINO OTWARTE!
NOWOŚĆ

LA GOMERA

La Gomera

Francja / Niemcy / Rumunia 2019, komedia, 1 godz. 37 min, od lat 15,

Zwiastun

2020-11-08

Corneliu Porumboiu

Corneliu Porumboiu

Vlad Ivanov, Catrinel Marlon

"La Gomera" to szalona, nieprzewidywalna komedia kryminalna w reżyserii Corneliu Porumboiu, twórcy "12:08 na wschód od Bukaresztu" i filmu "Skarb". Nowe dzieło jednego z najciekawszych nazwisk rumuńskiego kina brawurowo łączy kryminał, komedię i western, z garścią błyskotliwych nawiązań do filmów noir, żongluje cytatami z arcydzieł Hitchcocka, Hawksa i Forda, odsyła do "Gildy" z Ritą Hayworth.

To jednocześnie pierwszy film Porumboiu zakwalifikowany do Konkursu Głównego Festiwalu w Cannes, gdzie konkurował z takimi tytułami jak "Parasite", "Portret kobiety w ogniu" czy "Ból i blask". "La Gomera" zgarnęła również aż dziewięć "rumuńskich Oscarów" (Nagrody Rumuńskiej Akademii Filmowej) w najważniejszych kategoriach, w tym dla najlepszego filmu, reżysera, za scenariusz oraz zdjęcia.

Skorumpowany, ponury gliniarz z Bukaresztu (Vlad Ivanov) przypływa na Gomerę, jedną z Wysp Kanaryjskich, by nauczyć się sekretnego lokalnego języka gwizdów, el silbo. Dzięki niemu może dogadywać się z mafią i planować porwanie, gwiżdżąc na policyjne podsłuchy. Nauczycielami Rumuna zostają tutejszy gangster i tajemnicza, ciemnowłosa femme fatale (Catrinel Marlon).

KUP BILET
wybierz datę i godzinę

WTOREK, 15-06-2021
19:00 - napisy
ŚRODA, 16-06-2021
19:00 - napisy
CZWARTEK, 17-06-2021
19:00 - napisy
background
Logo BIP Logo Miasto Zamość Logo Fundusze Europejskie Logo RPO Lubelskie logo SKSiL logo PISF logo filmoteka narodowa logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds