Zgodnie z decyzją rządu RP do 25 kwietnia kino jest nieczynne.
STUDYJNY STUDYJNY

SEKRET BOGINI FORTUNY

La dea fortuna

Włochy 2019, komedia/dramat, 1 godz. 54 min, od lat 15,

Zwiastun

2020-10-16

Ferzan Ozpetek

Ferzan Ozpetek, Silvia Ranfagni, Gianni Romoli

Stefano Accorsi, Jasmine Trinca, Edoardo Leo

Annamaria, zawsze uśmiechnięta i optymistycznie nastawiona do życia samotna matka dwójki dzieci, cierpi na powracające silne bóle głowy. Uniemożliwiają jej normalne funkcjonowanie i sprawiają, że kobieta musi zostać w szpitalu. A to może być dopiero początek kłopotów ze zdrowiem.

Annamaria decyduje się oddać dzieci pod opiekę swoich wieloletnich przyjaciół - Artura i Alessandra. Są razem od ponad piętnastu lat, ale w ich wspólne życie już dawno wkradła się rutyna i kłótnie, a po gorącym uczuciu pozostały ledwie wspomnienia. Kiedy wydaje się, że ich związek niechybnie zmierza ku końcowi, bohaterowie niespodziewanie dostają od losu drugą szansę. Pojawienie się pociech przyjaciółki wywraca ich dotychczasowe życie do góry nogami, a sytuacji nie ułatwia babcia dzieci - egoistyczna i wyniosła arystokratka, która również chce odegrać swoją rolę.

W "Sekrecie bogini Fortuny" pochodzący z Turcji reżyser wraca do tematów, które sygnalizował w swoich poprzednich filmach. Przedstawiona przez Ozpetka historia relacji pomiędzy mężczyznami łączy w sobie elementy komedii romantycznej, kina społecznego i przejmującego dramatu. Wszystko to w imponującym entourage'u, który, wzorem innych filmów reżysera, podkreśla jedynie włoską elegancję.


GRAMY od 2020-10-16
background
Logo BIP Logo Miasto Zamość Logo Fundusze Europejskie Logo RPO Lubelskie logo SKSiL logo PISF logo filmoteka narodowa logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds