FILMOWE EMOCJE WRACAJĄ OD 29 MAJA!

JAK BYĆ DOBRĄ ŻONĄ

La bonne epouse

Francja 2020, komedia, 1 godz. 50 min, od lat 15,

2020-07-24

Martin Provost

Martin Provost, Severine Werba

Juliette Binoche, Yolande Moreau, Noemie Lvovsky

Pełna wdzięku i humoru opowieść o kobiecości, równości płci oraz o tym, że małżeństwo to prawdziwa... szkoła przetrwania. W rolach głównych: laureatka Oscara i Złotej Palmy - Juliette Binoche, znany z roli Asterixa – Edouard Baer, najlepsza europejska aktorka 2008 roku - Yolande Moreau oraz jedenastokrotnie (!) nominowana do Cezara -Noemie Lvovsky. Za kamerą komedii stanął ceniony francuski filmowiec Martin Provost, autor m.in. obsypanego nagrodami przeboju "Serafina". Inspiracją do filmu były autentyczne poradniki dla kobiet oraz własne, rodzinne wspomnienia reżysera.

Paulette (Juliette Binoche) wraz z małżonkiem prowadzą prywatną szkołę dla dziewcząt, w której nastolatki uczą się, jak być perfekcyjną żoną i panią domu. Niestety po nagłej śmierci męża Paulette odkrywa, że szkoła jest na skraju bankructwa i ona sama musi wziąć sprawy w swoje ręce. Sytuacji nie ułatwiają feminizm i rewolucja seksualna, które z dnia na dzień zmieniają społeczeństwo i świat dookoła. Aby ratować szkołę, Paulette łączy siły ze swoją pierwszą miłością - Andre (Edouard Baer), ekscentryczną szwagierką - Gilberte (Yolande Moreau) oraz surową zakonnicą Marie - Therese (Noemie Lvovsky). Nieoczekiwanie jednak sama zaczyna mieć wątpliwości, co do własnych poglądów i przekonań. Czy to możliwe, żeby miała stać się... wyzwoloną kobietą?

GRAMY od 2020-07-24
background
Logo BIP Logo Miasto Zamość Logo Fundusze Europejskie Logo RPO Lubelskie logo SKSiL logo PISF logo filmoteka narodowa logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds