STUDYJNY

JEZIORO DZIKICH GĘSI

Nan Fang Che Zhan De Ju Hui

Chiny/Francja kryminalny/dramat, 1 godz. 57 min, od lat 15,

Zwiastun

2020-03-13

Yi'nan Diao

Yi'nan Diao

Ge Hu, Lun-Mei Kwei, Fan Liao

Główny bohater filmu Diao Yinana, którym jest gangster Zhou, wpada w poważne tarapaty. Po tym, jak omyłkowo zastrzelił policjanta, sam staje się ruchomym celem. Jedyną szansą dla mężczyzny jest ucieczka.

Pomocy Zhou szuka u miejscowej prostytutki. To właśnie kobieta ma być jego łacznikiem ze światem. Zwłaszcza ze nikomu oprócz niej nie może zaufać. W pogoń za bohaterem rusza bowiem nie tylko zadna zemsty policyjna jednostka specjalna, ale i skuszeni potencjalnym zarobkiem łowcy nagród, a w tle pojawia się również była zona mężczyzny.

W wielopoziomowym, pełnym retrospekcji kryminale Diao Yinana nic nie jest takie, jakie wydaje się na pierwszy rzut oka. Rezyser skutecznie myli tropy, co rusz umiejetnie pogrywajac z uwagą widza. „Jezioro Dzikich Gesi”, podobnie jak poprzedni film chińskiego rezysera „Czarny wegiel, kruchy lód”, to stylowe kino neo-noir, w warstwie wizualnej mocno zainspirowane niemieckim ekspresjonizmem.

GRAMY od 2020-03-13
background
Logo BIP Logo Miasto Zamość Logo Fundusze Europejskie Logo RPO Lubelskie logo SKSiL logo PISF logo filmoteka narodowa logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds