MA

Ma

USA 2019, horror, 1 godz. 39 min, od lat 15,

Zwiastun

2019-06-21

Tate Taylor

Scotty Landes, Tate Taylor

Allison Janney, Luke Evans, Missi Pyle

Sue Ann (OCTAVIA SPENCER) to samotna kobieta mieszkająca w Ohio. Pewnego dnia Maggie, nastolatka, która niedawno wprowadziła się do miasta, prosi Sue Ann, by ta kupiła dla niej i jej przyjaciół trochę alkoholu. Kobieta widzi w tym szansę na zyskanie nowych, młodszych przyjaciół. Zaprasza ich do siebie, by korzystali z jej piwnicy zamiast włóczyć się po mieście. Ale obowiązują zasady: jeden z dzieciaków musi zawsze pozostać trzeźwy, nie wolno przeklinać i wchodzić na górę. Aha, do Sue Ann mają zwracać się "Ma".
Szybko jednak gościnność Sue Ann czyli Ma zamienia się w obsesję, a spełnienie marzeń nastolatków w koszmar.

Film MA jest przerażającym horrorem nie tylko jeśli chodzi o fabułę, ale głównie ze względu na kreację OCTAVII SPENCER, która po raz pierwszy w swojej bogatej karierze gra bardzo mroczną postać. SPENCER daje popis swoich aktorskich umiejętności, a jej bohaterkę można porównać do mrocznej i przerażającej KATHY BATES w MISERY.
MA wpisuje się doskonale w nurt horrorów, w których postać kobieca jest główną siłą napędową filmu (np. Toni Collette w „Hereditary”, Lupita Nyong’o w „To my”, Jamie Lee Curtis w „Halloween”).

GRAMY od 2019-06-21
background
Logo BIP Logo Miasto Zamość Logo Fundusze Europejskie Logo RPO Lubelskie logo SKSiL logo PISF logo filmoteka narodowa logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds