DLA DZIECI

MAŁA AKADEMIA BBC EARTH

dokumentalny / familijny, 1 godz. 30 min, od lat 7,

Zwiastun

Mała Akademia BBC Earth w natarciu! 5 niezwykłych dokumentów przyrodniczych, dzięki którym wizyta w kinie to będzie dzika przyjemność! Filmy dostępne w wersji 2D i 3D!

Mała Akademia we współpracy z BBC Earth to projekt, który ma za zadanie pokazać i uwrażliwić małego widza na piękno natury. Nie od dziś wiadomo, że dzieci najlepiej uczą się wykorzystując niekonwencjonalne metody. Takim narzędziem może być właśnie film dokumentalny. Jeśli połączymy go z magią miejsca jakim jest kino oraz z wiedzą i doświadczeniem nauczycieli metodyków, to pozwoli nam z nudnych lekcji stworzyć coś niesamowitego, a z samych uczniów uczynić wielkich odkrywców i miłośników kina. Mała Akademia BBC Earth to cykl filmów dokumentalnych, zrealizowanych z hollywoodzkim rozmachem, którym daleko do nudnych programów telewizyjnych. To produkcje godne wielkiego ekranu, które przenoszą widzów w niezwykły świat, który zachwyca i wzrusza.

Cena za 2 filmy (zestaw do wyboru): 14 zł.

NIESAMOWITE DRAPIEŻNIKI | czas: 40 minut

Dzięki filmowi „Niesamowite drapieżniki 3D“ zobaczycie świat wielkich drapieżników z bardzo bardzo bliska... Zaawansowane techniki filmowania stawiają was tuż obok największych mięsożerców żyjących na naszej planecie podczas ich polowań na lądzie, pod powierzchnią morza i w powietrzu. Nie jest to jednak film o zabijaniu! To film o wymyślnych taktykach, które nie zawsze okazują się być skuteczne...

PODNIEBNA PODRÓŻ | czas: 40 minut

Najpiękniejsza i najbardziej wyjątkowa podróż dookoła świata, w którą zabierzemy was na skrzydłach ptaków. Rewolucyjne techniki filmowania w powietrzu i najnowocześniejsze kamery 3D zapewniają ekscytujące doświadczenie rzeczywistego lotu w centrum stada. Bo latanie wcale nie jest tak proste jak nam się wydaje.

MALI GIGANCI | czas: 43 minuty

Mali giganci, to produkcja, która przeniesie was w zadziwiający świat miniaturowych bohaterów pokazując, że im ktoś jest mniejszy, tym większe są jego przygody. Ten fascynujący film ukazuje, jak wielką odwagą i „supermocami” muszą wykazać się małe stworzenia, by wygrać w tytanicznej walce o przetrwanie.

SPACER Z DINOZAURAMI | czas: 42 minuty

Spacer z dinozaurami to pełen akcji dokument opowiadający o rodzinie Pachyrhinosaurusów, które rozpoczynają swoją epicką wędrówkę. Ten niezwykły dokument, czerpiąc z najnowszych naukowych badań, przywraca do życia wymarłe przed wiekami stworzenia, dając nam niezapomnianą możliwość obcowania z nimi na dużym ekranie.

DZIKA AFRYKA | czas: 42 minuty

Dzika Afryka powstała przy użyciu najnowocześniejszej technologii 3D, by móc przenieść małych widzów prosto do dzikiego serca Afryki i pozwolić im przeżyć swoje własne spektakularne safari. Podczas podróży przez magiczne królestwo Afryki zanurzymy się w świecie wspaniałych miejsc i niesamowitych zwierząt oraz odkryjemy ich fascynujące sekrety. To przygoda, podczas której uwierzysz, że prawdziwy świat jest o wiele bardziej nadzwyczajny i inspirujący niż fikcja.

ATRAKCYJNE SCENARIUSZE LEKCJI DLA NAUCZYCIELI DO POBRANIA TU: https://malaakademiabbcearth.pl/

background
Logo BIP Logo Miasto Zamość Logo Fundusze Europejskie Logo RPO Lubelskie logo SKSiL logo PISF logo filmoteka narodowa logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds