Weekend z 21. Festiwalem Millennium Docs Against Gravity 2024.05.17-19

CKF Stylowy zaprasza na pokaz 6 najciekawszych filmów dokumentalnych 21. Festiwalu Millennium Docs Against Gravity. To wydarzenie, które kształtuje opinie, otwiera szerzej oczy i inspiruje do głębszej refleksji. To jeden z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, prezentujący kino najwyższej próby. Projekcje filmowe 21. edycji Weekendu z Festiwalem MDAG odbędą się w zamojskim kinie w dniach 17-19 maja 2024.

Program Weekendu z Festiwalem MDAG 2024:

17 maja 2024 | piątek

19:00 Rave (79’)

20:30 Copa 71 (90’)

18 maja 2024 | sobota

17:00 Efekt YouTube’a (99’)

18:45 Każda mała rzecz (93’)

19 maja 2024 | niedziela

17:00 Naturalna dzikość serca (83’)

18:30 W ogniu. Historia Anity Pallenberg (113’)

Bilety na 1 film: 12 zł (ulg.), 15 zł (norm.) – dostępne w kasie kina i online: www.stylowy.net 10 zł (przy zakupie biletów na więcej niż 3 filmy) - dostępne wyłącznie w kasie kina, ul. Odrodzenia 9 60 zł – karnet na wszystkie filmy, dostępny wyłącznie w kasie kina, ul. Odrodzenia 9
 • RAVE

  Polska 2024 / dokumentalny / 79 min. / od lat

  premiera: (Polska) (Świat)

  reżyseria: Łukasz Ronduda, Dawid Nickel

  scenariusz:

  obsada:

  Film opowiada o muzyce techno i kulturze rave w Polsce. Przewodnikiem po tym świecie jest dwójka młodych rejwerów: Marysia i Janusz oraz Marcello Zamenhoff, performer i jeden z pionierów techno w Polsce. Bohaterowie szukają odpowiedzi na podstawowe pytanie, czy młodemu pokoleniu uda się pojednać podzieloną klasowo od lat 90. XX wieku scenę klubową w Polsce?

  Więcej informacji

 • COPA 71

  Wielka Brytania 2023 / dokumentalny / 90 min. / od 15 lat

  premiera: (Polska) (Świat)

  reżyseria: James Erskine, Rachel Ramsey

  scenariusz:

  obsada:

  Mistrzostwa świata kobiet w piłce nożnej po raz pierwszy zostały zorganizowane przez FIFA w 1991 roku. To wydarzenie postrzegamy jako oficjalny początek nowej ery w historii sportu, ale czy słusznie? 20 lat wcześniej w blasku fleszy odbył się w Meksyku pierwszy turniej zespołów kobiecych. Mecze oglądało 100 000 widzów, a jednak turniej został wymazany z kart historii.

  Więcej informacji

 • EFEKT YOUTUBE’A

  USA 2022 / dokumentalny / 99 min. / od 15 lat

  premiera: (Polska) (Świat)

  reżyseria: Alex Winter

  scenariusz:

  obsada:

  Historia YouTube’a jest zarówno inspiracją, jak i przestrogą. Założony w 2005 roku szybko stał się jedną z najpotężniejszych internetowych platform. Początkowo odwiedzało go dziennie 8 milionów użytkowników – dziś już 2,6 miliarda. Zapewniając łatwy dostęp do wiadomości czy rozrywki, jest również źródłem dezinformacji. Jak zmienił nasze życie i myślenie?

  Więcej informacji

 • KAŻDA MAŁA RZECZ

  Australia 2023 / dokumentalny / 93 min. / od 15 lat

  premiera: (Polska) (Świat)

  reżyseria: Sally Aitken

  scenariusz:

  obsada:

  Terry Masear w swoim ogrodzie w Los Angeles prowadzi klinikę dla najmniejszych ptaków na świecie – kolibrów. Obrazy tych drobnych, fascynujących stworzeń, przypominających duszki z bajki połączone z pięknymi zdjęciami naturalnego środowiska, podkreślają główną tematykę filmu – odporność na ciosy zadawane przez życie i proces uzdrawiania ciała i duszy.

  Więcej informacji

 • NATURALNA DZIKOŚĆ SERCA

  Norwegia 2024 / dokumentalny / 83 min. / od 15 lat

  premiera: (Polska) (Świat)

  reżyseria: Silje Evensmo Jacobsen

  scenariusz:

  obsada:

  Przez lata rodzina złożona z rodziców i czwórki dzieci cieszyła się samowystarczalnym życiem na norweskiej farmie, z dala od zgiełku miasta, w harmonii z naturą. Niespodziewana tragedia wywróciła wszystko do góry nogami. Jak poradzą sobie w obliczu zmian? Film otrzymał Nagrodę Główną w międzynarodowym konkursie dokumentalnym na Sundance.

  Więcej informacji

 • W OGNIU. HISTORIA ANITY PALLENBERG

  USA 2023 / / 113 min. / od 15 lat

  premiera: (Polska) (Świat)

  reżyseria: Alexis Bloom, Svetlana Zill

  scenariusz:

  obsada:

  Opisywano ją jako boginię rock’n’rolla, kapłankę voodoo, złą uwodzicielkę. Oskarżano o próbę rozbicia Rolling Stonesów z uwagi na romanse z trzema członkami zespołu. Kilka ich piosenek było inspirowanych jej osobą, nazywano ją nawet szóstym Stonesem. Film, w którym pamiętniki Anity Pallenberg czyta Scarlett Johansson, opowiada o jej ekscentrycznym życiu, rodzinie i karierze....

  Więcej informacji

Aktualności

 • Trzymaj się fotela.... nadchodzi GARFIELD

  Gotowi na śmiech i przygody z najbardziej leniwym kotem świata? Garfield - w CKF Stylowy od 31 maja oraz na pokazach przedpremierowych w Boże Ciało - 30 maja 2024.

  więcej

 • Dzień Matki w kinie

  CKF Stylowy 26 maja 2024 o godz.17:30 zaprasza na pokaz specjalny filmu „JUTRO BĘDZIE NASZE” z okazji Dnia Matki. Na tym filmie będziecie na przemian śmiać się i ocierać łzy wzruszeni. To mocny, a jednocześnie zabawny i pełen emocji kobiecy głos, który stał się jednym z największych przebojów kinowych we Włoszech. Film emanuje duchem zmiany, wiarą w siłę kobiet i kobiecą solidarność. Jest też odą na cześć pięknych, acz burzliwych relacji matek z córkami. Przed projekcją konkurs z nagrodami.

  więcej

 • Nie TŁUM EMOCJI

  W filmie „W głowie się nie mieści 2” produkcji Disney/Pixar ponownie będziemy mogli podejrzeć, co się dziele w umyśle nastoletniej już Riley. Animacja na ekranach CKF Stylowy od 12 czerwca. Zapraszamy! Nie TŁUM EMOCJI!

  więcej

Starsze newsy
background
Logo BIP Logo Miasto Zamość logo stowarzyszenie kin studyjnych logo PISF logo filmoteka narodowa logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds