9. Zamojski Festiwal Podróży „Eskapady Kresowe” 2023.09.29-30

W kajaku, rowerem, na jednym kole, pieszo… Zamojskie Towarzystwo Turystyczne zaprasza na 9. Zamojski Festiwal Podróży „Eskapady Kresowe”. W tegorocznej edycji odwiedzimy Patagonię czyli miejsce gdzie rodzi się wiatr, Ladakh – małe królestwo himalajskich przełęczy, Amerykę Łacińską, Maroko, szlaki kajakowe, a ponadto… 100 krajów na 6 kontynentach! Wydarzenie dla miłośników podróży i ciekawych świata odbędzie się w dniach 29-30 września 2023 w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu.

Gośćmi tegorocznej edycji „Eskapad Kresowych” będą: Wojciech Lewandowski – geoekolog, alpinista i podróżnik (ponad 60 krajów), uczestnik wielu ekspedycji alpinistycznych i naukowych w góry świata; Jacek Wnuk - organizator i uczestnik wypraw w trudno dostępne tereny Ukrainy, Rumuni, Białorusi i Bałkanów, Rosji i Maroka; Łukasz Grudysz - fotograf, operator filmowy, podróżnik i kulturoznawca o specjalności Kultura Krajów Karpackich; Wojciech Ganczarek - dziennikarz, podróżnik i dokumentalista, absolwent fizyki teoretycznej i matematyki stosowanej na UJ, autor książek, reportaży i filmów dokumentalnych dotyczących kwestii społecznych, antropologicznych i środowiskowych w Ameryce Łacińskiej oraz zamojscy i lubelscy organizatorzy turystyki i podróżnicy: Grzegorz Gajek, Lesław Flaga, Marek Marcola, Jacek Podkościelny oraz Maks i Medard Siegieńczukowie.

PROGRAM:

29.09.2023 | piątek | CKF Stylowy

10:00-12:00 Warsztaty młodego podróżnika: Magia podróży - Grzegorz Gajek, Podróże daleki i bliskie - Jacek Podkościelny

17:00 Otwarcie 9. Zamojskiego Festiwalu Podróży „Eskapady Kresowe”

17:15 30 lat w kajaku – Lesław Flaga

17:50 100 krajów na 6 kontynentach – Marek Marcola

18:50 Z ekipą w podróży – Maroko z dala od turystów – Jacek Wnuk i Łukasz Grudysz

30.09.2023 | sobota | CKF Stylowy

17:00 Magia jednego koła – Maks i Medard Siegieńczukowie

17:50 Podróż totalna – Ameryka Łacińska rowerem 2013-23 – Wojciech Ganczarek

18:40 Ladakh – małe królestwo himalajskich przełęczy – Jacek Podkościelny

19:30 Patagonia – tam, gdzie rodzi się wiatr – Wojciech Lewandowski

Bilety na 1 dzień prezentacji: 8 zł (ulg.), 12 zł (norm.) – dostępne w kasach CKF Stylowy lub online: www.stylowy.net
Aktualności

 • DIUNA: CZĘŚĆ DRUGA – przedsprzedaż biletów

  Nie jesteś przygotowany na to, co nastąpi… Już 29 lutego na ekranach wyczekiwana kontynuacja nagrodzonej sześcioma Oscarami Diuny z 2021. Część druga to imponującą podróż Paula Atrydy, który zawiera sojusz z Chani i Fremenami. Jednocześnie wkracza na wojenną ścieżkę, pałając żądzą zemsty na spiskowcach, którzy doprowadzili do upadku jego rodziny. Stając przed wyborem między miłością życia a losem znanego wszechświata, Paul pragnie zapobiec tragicznej przyszłości, którą tylko on potrafi przewidzieć. Kup bilety już dziś!

  więcej

 • Zakończyły się 28. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm”

  Kolejne 28. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego Sacrofilm za nami. Był to cenny czas oglądania filmów z przesłaniem oraz rozmów i spotkań, które pomagają odnaleźć wartości, łączące ludzi, niezależnie od wyznawanej wiary, środowiska czy kraju, w którym się żyje. Myślą przewodnią 28. edycji Sacrofilmu było poszukiwanie piękna, dobra i prawdy w drodze do Jednego Ojca. Przegląd odbył się w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu w dniach 18-22.02.2024.

  więcej

 • Kino Konesera

  CKF Stylowy oraz Klub Filmowy „Senso” zapraszają na spotkanie filmowe z cyklu Kino Konesera. 15 lutego 2024 o godz. 19:00 na ekranie OPADAJĄCE LIŚCIE. To dzieło fińskiego reżysera Aki Kaurismäki, który wraca do kin ze słodko-gorzką opowieścią o życiowych outsiderach, którzy poszukują szczęścia. W filmie, będącym celebracją małych chwil i niepozornych gestów, jest miejsce na humor, wzruszenie, głęboki humanizm, ale i komentarz do aktualnych wydarzeń społeczno-politycznych.

  więcej

Starsze newsy
background
Logo BIP Logo Miasto Zamość logo stowarzyszenie kin studyjnych logo PISF logo filmoteka narodowa logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds