9. Zamojski Festiwal Podróży „Eskapady Kresowe” 2023.09.29-30

W kajaku, rowerem, na jednym kole, pieszo… Zamojskie Towarzystwo Turystyczne zaprasza na 9. Zamojski Festiwal Podróży „Eskapady Kresowe”. W tegorocznej edycji odwiedzimy Patagonię czyli miejsce gdzie rodzi się wiatr, Ladakh – małe królestwo himalajskich przełęczy, Amerykę Łacińską, Maroko, szlaki kajakowe, a ponadto… 100 krajów na 6 kontynentach! Wydarzenie dla miłośników podróży i ciekawych świata odbędzie się w dniach 29-30 września 2023 w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu.

Gośćmi tegorocznej edycji „Eskapad Kresowych” będą: Wojciech Lewandowski – geoekolog, alpinista i podróżnik (ponad 60 krajów), uczestnik wielu ekspedycji alpinistycznych i naukowych w góry świata; Jacek Wnuk - organizator i uczestnik wypraw w trudno dostępne tereny Ukrainy, Rumuni, Białorusi i Bałkanów, Rosji i Maroka; Łukasz Grudysz - fotograf, operator filmowy, podróżnik i kulturoznawca o specjalności Kultura Krajów Karpackich; Wojciech Ganczarek - dziennikarz, podróżnik i dokumentalista, absolwent fizyki teoretycznej i matematyki stosowanej na UJ, autor książek, reportaży i filmów dokumentalnych dotyczących kwestii społecznych, antropologicznych i środowiskowych w Ameryce Łacińskiej oraz zamojscy i lubelscy organizatorzy turystyki i podróżnicy: Grzegorz Gajek, Lesław Flaga, Marek Marcola, Jacek Podkościelny oraz Maks i Medard Siegieńczukowie.

PROGRAM:

29.09.2023 | piątek | CKF Stylowy

10:00-12:00 Warsztaty młodego podróżnika: Magia podróży - Grzegorz Gajek, Podróże daleki i bliskie - Jacek Podkościelny

17:00 Otwarcie 9. Zamojskiego Festiwalu Podróży „Eskapady Kresowe”

17:15 30 lat w kajaku – Lesław Flaga

17:50 100 krajów na 6 kontynentach – Marek Marcola

18:50 Z ekipą w podróży – Maroko z dala od turystów – Jacek Wnuk i Łukasz Grudysz

30.09.2023 | sobota | CKF Stylowy

17:00 Magia jednego koła – Maks i Medard Siegieńczukowie

17:50 Podróż totalna – Ameryka Łacińska rowerem 2013-23 – Wojciech Ganczarek

18:40 Ladakh – małe królestwo himalajskich przełęczy – Jacek Podkościelny

19:30 Patagonia – tam, gdzie rodzi się wiatr – Wojciech Lewandowski

Bilety na 1 dzień prezentacji: 8 zł (ulg.), 12 zł (norm.) – dostępne w kasach CKF Stylowy lub online: www.stylowy.net
Aktualności

 • "Psi Patrol: Wielki Film" - pokazy przedpremierowe

  Już w sobotę i niedzielę 7-8 października zapraszamy na przedpremierowe pokazy filmu: „Psi Patrol: Wielki Film”. Seanse o godz.: 13:00 i 15:15.Przekonacie się, że małe pieski mają wielkie moce! Premiera filmu: 13 października.

  więcej

 • Sala kinowa w nowej odsłonie

  Zakończył się remont sali nr 1 w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu. Widzowie zamojskiego kina oglądają jesienne premiery w nowej, lepszej jakości i w komfortowych warunkach.

  więcej

 • Kino przyjazne sensorycznie

  CKF Stylowy we współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm ma przyjemność zaprosić widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na dedykowane im projekcje kinowe. Seanse przyjazne sensorycznie są dla wszystkich, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu lub są wrażliwi wzrokowo.

  więcej

Starsze newsy
background
Logo BIP Logo Miasto Zamość logo stowarzyszenie kin studyjnych logo PISF logo filmoteka narodowa logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds