10. Przegląd Filmowy ALCHEMIA KINA Promocja Polskiego Filmu 2022.11.21-22

Katarzyna Figura – wybitna i niepowtarzalna aktorka o niesłabnącej od lat popularności oraz Adam Woronowicz – aktor, którego nie sposób zaszufladkować, ani przypisać do określonego gatunku filmowego będą gośćmi 10. Przeglądu Filmowego „Alchemia Kina” Promocja Polskiego Filmu. Spotkania z twórcami poprowadzi Łukasz Maciejewski – publicysta i krytyk filmowy. W alchemicznym repertuarze: „Chrzciny” oraz „Orzeł. Ostatni patrol”. Na wydarzenie zaprasza Centrum Kultury Filmowej „Stylowy" w Zamościu w dniach 21-22 listopada 2022.

„Chrzciny” - słodko-gorzka komedia obyczajowa w gwiazdorskiej obsadzie, osadzona w czasach PRL-u. W roli głównej: Katarzyna Figura, wcielająca się w postać kobiety, która dla rodziny zrobi dosłownie wszystko. Towarzyszą jej: Maciej Musiałowski, Tomasz Schuchardt, Michał Żurawski i in.

„Orzeł. Ostatni patrol” to spektakularna produkcja o legendarnym okręcie podwodnym ORP „Orzeł”, który w czasie II wojny światowej wsławił się bohaterskimi czynami w starciach z niemiecką flotą. Film przedstawia trzymającą w napięciu i owianą tajemnicą historię ostatniego patrolu jednostki. Film z udziałem Adama Woronowicza.

Program:

21.11.2022 | 18:30 Pokaz filmu Chrzciny oraz spotkanie z aktorką Katarzyną Figurą

22.11.2022 | 19:30 Pokaz filmu Orzeł. Ostatni patrol oraz spotkanie z aktorem Adamem Woronowiczem

Bilety na jeden film: 22 zł (ulgowy), 24 zł (normalny) dostępne w kasach CKF Stylowy, ul. Odrodzenia 9 lub online: www.stylowy.net
 • premiera

  CHRZCINY

  Polska 2021 / komedia/obyczajowy / 88 min. / od 15 lat

  premiera: 2022-11-18 (Polska) (Świat)

  Gramy: od 2022-11-18

  reżyseria: Jakub Skoczeń

  scenariusz: Jakub Skoczeń, Iwo Kardel

  obsada: Katarzyna Figura, Maciej Musiałowski, Michał Żurawski, Tomasz Włosok

  Grudzień, 1981 rok. Marianna, gorliwa katoliczka, postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość - chrzciny najmłodszego wnuka, do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci. Nieoczekiwanie przeszkodzi jej w tym generał Jaruzelski, który ogłasza tego dnia stan wojenny. Chcąc doprowadzić rodzinne pojednanie do końca, Marianna postanawia ukryć przed dziećmi prawdę o sytuacji w kraju. To...

  Więcej informacji

 • premiera

  ORZEŁ. OSTATNI PATROL

  Polska 2022 / wojenny / 100 min. / od lat

  premiera: 2022-10-14 (Polska) (Świat)

  Gramy: od 2022-10-14

  reżyseria: Jacek Bławut

  scenariusz: Jacek Bławut

  obsada: Tomasz Ziętek, Mateusz Kościukiewicz, Antoni Pawlicki, Adam Woronowicz

  Jest rok 1940. Gdy na plażach Dunkierki trwa gorączkowa ewakuacja alianckich żołnierzy, pod powierzchnią morza sunie supernowoczesny polski okręt podwodny ORP „Orzeł”. Doskonale wyszkolona załoga ma na swoim koncie spektakularne sukcesy, w tym brawurową ucieczkę z Tallina i zatopienie niemieckiego transportowca „Rio De Janeiro”. Teraz staje przed tajemniczą i niebezpieczną misją,...

  Więcej informacji

Aktualności

 • Świętujcie zakończenie roku szkolnego w kinie razem z Minionkami

  Zapraszamy na przedpremierowe pokazy komedii "Gru i Minionki: pod przykrywką" w dniu 21 czerwca - świętujcie zakończenie roku szkolnego w kinie razem z Minionkami! Seanse o godz.: 14:30, 16:30, 18:30. Trwa przedsprzedaż biletów!

  więcej

 • Nie TŁUM EMOCJI

  W filmie „W głowie się nie mieści 2” produkcji Disney/Pixar ponownie będziemy mogli podejrzeć, co się dziele w umyśle nastoletniej już Riley. Animacja na ekranach CKF Stylowy od 12 czerwca. Zapraszamy! Nie TŁUM EMOCJI!

  więcej

 • Trzymaj się fotela.... nadchodzi GARFIELD

  Gotowi na śmiech i przygody z najbardziej leniwym kotem świata? Garfield na ekranach CKF Stylowy od 31 maja. Zapraszamy!

  więcej

Starsze newsy
background
Logo BIP Logo Miasto Zamość logo stowarzyszenie kin studyjnych logo PISF logo filmoteka narodowa logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds