26. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sarcofilm” 2022.03.06-10

CKF „Stylowy” w Zamościu po raz kolejny stanie się miejscem dialogu między religiami monoteistycznymi - judaizmem, chrześcijaństwem i islamem. W niedzielę 6 marca 2022 rozpoczynają się 26. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm”. W programie: projekcje filmów podejmujących szeroko rozumianą tematykę egzystencjalną, prelekcje filmoznawców i teologów oraz spotkania z twórcami filmowymi. Fundamentem „Sacrofilmu” jest nauczanie św. Jana Pawła II o wzajemnym poszanowaniu pomiędzy przedstawicielami różnych kultur. Przegląd potrwa do 10 marca.

Gośćmi tegorocznego Sacrofilmu będą: Krzysztof Zanussi, Rafał Bryll, Vladyslaw Robski, ks. prof. Marek Lis oraz o. dr Marek Kotyński. W programie: projekcja ukraińskiego dokumentu „Nie żyję dla wojny” z udziałem autora filmu Vladyslava Robskiego (6.03.2022, godz. 18:00). To poruszająca opowieść o człowieku, który przeszedł przez piekło w czasie wojny i nie stracił hartu ducha i wiary w ludzi. A teraz w dość nietypowy sposób pomaga niepełnosprawnym weteranom przywrócić życiowe marzenia. W poniedziałek 7 marca o godz. 10:30 „Cud Guadalupe”- pierwsza kinowa produkcja o objawieniach Matki Bożej w Guadalupe. O godz. 18:00 organizatorzy zapraszają na filmowe spotkanie z Krzysztofem Zanussim zatytułowane „Cuda-niewidy, czyli o nadprzyrodzoności na ekranie”. We wtorek 8 marca w repertuarze „Odkupienie” (godz. 10:30 i 18:00) - genialnie zagrany i zrealizowany, kameralny dramat o zwyczajnych ludziach, którzy stanęli w obliczu niecodziennej tragedii. To mocny film o wybaczaniu z wybitnymi rolami Jasona Isaacsa, Marthy Plimpton, Ann Dowd i Reeda Birney’a. W środę 9 marca na ekranie film nawiązujący do najlepszych tradycji irańskiego kina „Ballada o białej krowie”. Uznany przez krytyków jednym z najlepszych filmów MFF w Berlinie, to wstrząsająca opowieść o ludzkim dramacie i poszukiwaniu sprawiedliwości, tam, gdzie o nią wyjątkowo trudno. Na zakończenie 26. edycji Sacrofilmu „Opowieść o miłości” Rafała Brylla. Film o zakazanej miłości Polaka i Żydówki - Krystyny Geisler i Bogdana Jastrzębskiego, Sprawiedliwego wśród Narodów Świata. W tle wojna, śmierć i ubóstwo; w centrum – uczucia, strach o każdy kolejny dzień i walka ze schematami. Po projekcji filmu odbędzie się spotkanie z reżyserem.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: JE Ks. Bp Marian Rojek Biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Andrzej Wnuk Prezydent Miasta Zamość, prof. Krzysztof Zanussi. Organizatorami 26. Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm” są: Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Parafia pw. św. Antoniego w Dyniskach. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków: Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, Gminy Zamość, Gminy Ulhówek, Powiatu Zamojskiego.

26. Sacrofilm odbędzie się dniach 6-10 marca 2022. Program oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.sacrofilm.pl Sprzedaż biletów od 1 marca 2022.
Aktualności

 • Kobiecy wieczór w Stylowym

  CKF Stylowy zaprasza na Kobiecy wieczór w Stylowym. 15 grudnia 2022 o godz. 18:10 w repertuarze dla Pań ŚUBUK - inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia młodej matki autystycznego chłopca, której wieloletni upór i walka z biurokracją oraz ludzką bezdusznością doprowadziły do istotnych zmian w polskim systemie edukacji. To także trafiająca prosto w serce, wypełniona emocjami, optymizmem i czułym humorem opowieść o kobiecej sile, radości życia, odmiennym postrzeganiu świata i ukrytym potencjale, który drzemie w każdym z nas.

  więcej

 • Kino przyjazne sensorycznie

  CKF Stylowy we współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm ma przyjemność zaprosić widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na dedykowane im projekcje kinowe. Seanse przyjazne sensorycznie są dla wszystkich, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu lub są wrażliwi wzrokowo.

  więcej

 • Filmowe wydarzenie dekady

  Zaczynamy odliczanie do największej premiery 2022 roku! „Avatar: Istota Wody” na ekranach CKF Stylowy od 16 grudnia! Bilety już w sprzedaży.

  więcej

Starsze newsy
background
Logo BIP Logo Miasto Zamość Logo Fundusze Europejskie Logo RPO Lubelskie logo SKSiL logo PISF logo filmoteka narodowa logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds