9. Przegląd Filmowy ALCHEMIA KINA - Promocja Polskiego Filmu 2021.11.22-23

Małgorzata Zajączkowska - jedyna polska aktorka, która zagrała w filmie Woody'ego Allena, a także aktor Łukasz Simlat oraz filmoznawca Łukasz Maciejewski będą gośćmi 9. Przeglądu Filmowego „Alchemia Kina" - Promocja Polskiego Filmu. Na wydarzenie zaprasza Centrum Kultury Filmowej „Stylowy" w Zamościu w dniach 22-23 listopada 2021, godz. 18:30.

W programie: 22 listopada 2021 godz. 18:30 przedpremierowy pokaz filmu „Sonata" - poruszająca, autentyczna historia muzyka Grzegorza Płonki, pokazująca okupioną ogromnym wysiłkiem i walką, drogę do osiągnięcia niemożliwego. W obsadzie zobaczymy Michała Sikorskiego w roli Grzegorza, Małgorzatę Foremniak oraz Łukasza Simlata w rolach jego rodziców. We wtorek 23 listopada 2021 godz. 18:30 „Moje wspaniałe życie" - ciepły, a zarazem dowcipny i brawurowy obraz Łukasza Grzegorzka z Agatą Buzek w roli głównej, której na ekranie partnerują Jacek Braciak, Małgorzata Zajączkowska oraz Adam Woronowicz.

Małgorzata Zajączkowska - aktorka teatralna i filmowa, wiele lat spędziła w USA, gdzie pod nazwiskiem Margaret Sophie Stein grała w filmach Paula Mazursky’ego, Glenna Jordana, Woody'ego Allena, serialach i na Broadwayu.    Z Polski wyjeżdżała jako uznana aktorka. Współpracowała m.in. z Agnieszką Holland, Krzysztofem Zanussim, Andrzejem Wajdą. W 1999 roku powróciła do kraju, prosto na plan filmowy.

Łukasz Simlat, szerokiej publiczności jest znany z licznych ról filmowych i telewizyjnych. Jego dokonania artystyczne zostały wielokrotnie docenione i nagrodzone. Krytycy podkreślają bogactwo środków artystycznych, jakie aktor potrafi wydobyć i zastosować w kreowaniu różnych, często zupełnie kontrastowych, postaci.

9. Przegląd filmowy "Alchemia Kina" - Promocja Polskiego Filmu odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Zamość. 

PROGRAM:

22.11.2021 | godz. 18:30 – przedpremierowy pokaz filmu Sonata oraz spotkanie z aktorem Łukaszem Simlatem

23.11.2021 | godz. 18:30 – pokaz filmu Moje wspaniałe życie oraz spotkanie z aktorką Małgorzatą Zajączkowską

Spotkania poprowadzi publicysta i krytyk filmowy: Łukasz Maciejewski

Bilet na jeden film: 20 zł (ulg.), 22 zł (norm.) dostępne w kasach kina, ul. Odrodzenia 9 lub online: www.stylowy.net

Wydarzenie jest współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu.  
 • SONATA

  Polska 2021 / dramat / biograficzny / 118 min. / od 15 lat

  premiera: 2022-01-21 (Polska) (Świat)

  Gramy: od 2022-03-18

  rezyseria: Bartosz Blaschke

  scenariusz: Bartosz Blaschke

  obsada: Michał Sikorski, Łukasz Simlat, Małgorzata Foremniak

  Zdiagnozowany jako dziecko autystyczne Grzegorz żyje w swoim hermetycznym świecie, nie potrafiąc nawiązać kontaktu z innymi. W wieku kilkunastu lat, wychodzi na jaw, że przyczyną jego izolacji nie jest autyzm, tylko niedosłuch, pod którym skrywa się wielki talent muzyczny. Dzięki aparatowi słuchowemu Grześ zaczyna poznawać dźwięki, słowa i muzykę, w której się zakochuje. Pragnie...

  Więcej informacji

 • MOJE WSPANIAŁE ŻYCIE

  Polska 2021 / komedia obyczajowa / 99 min. / od 15 lat

  premiera: 2021-10-29 (Polska) (Świat)

  Gramy: od 2021-11-23 do 2021-11-23

  rezyseria: Łukasz Grzegorzek

  scenariusz: Łukasz Grzegorzek

  obsada: Agata Buzek, Jacek Braciak, Adam Woronowicz, Małgorzata Zajączkowska

  Troskliwa córka, wyluzowana matka, lubiana nauczycielka, żona, z którą można konie kraść – Joanna – w każdej z tych ról wypada doskonale. I w żadnej z nich od dawna nie czuje się sobą. Dlatego prowadzi podwójne życie, ma tajemnicę, którą nie dzieli się z nikim. Bo gdyby ktoś się dowiedział, byłby to koniec wszystkiego, co w jej świecie wydaje się takie "wspaniałe"....

  Więcej informacji

Aktualności

 • Super Mario Bros. Film - fantastyczna zabawa dla całej rodziny!

  Mario i Luigi ze wszystkim sobie poradzą! Wspaniała animowana komedia "Super Mario Bros. Film" na ekranach CKF Stylowy od 26 maja! Film zaprasza widzów do wspaniałego, ekscytującego i kolorowego świata Super Mario. Jeśli lubicie Minionki to z pewnością polubicie Super Mario…

  więcej

 • Kino przyjazne sensorycznie

  CKF Stylowy we współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm ma przyjemność zaprosić widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na dedykowane im projekcje kinowe. Seanse przyjazne sensorycznie są dla wszystkich, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu lub są wrażliwi wzrokowo.

  więcej

 • SUPER MARIO BROS. FILM - przedpremierowo 20 i 21 maja!

  "Super Mario Bros. Film" w kinach od 26 maja. Ale nie musicie tyle czekać, bo już w sobotę i w niedzielę, 20 i 21 maja, film będzie można zobaczyć w zamojskim kinie przedpremierowo! Zapraszamy!

  więcej

Starsze newsy
background
Logo BIP Logo Miasto Zamość logo stowarzyszenie kin studyjnych logo PISF logo filmoteka narodowa logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds