9. Przegląd Filmowy ALCHEMIA KINA - Promocja Polskiego Filmu 2021.11.22-23

Małgorzata Zajączkowska - jedyna polska aktorka, która zagrała w filmie Woody'ego Allena, a także aktor Łukasz Simlat oraz filmoznawca Łukasz Maciejewski będą gośćmi 9. Przeglądu Filmowego „Alchemia Kina" - Promocja Polskiego Filmu. Na wydarzenie zaprasza Centrum Kultury Filmowej „Stylowy" w Zamościu w dniach 22-23 listopada 2021, godz. 18:30.

W programie: 22 listopada 2021 godz. 18:30 przedpremierowy pokaz filmu „Sonata" - poruszająca, autentyczna historia muzyka Grzegorza Płonki, pokazująca okupioną ogromnym wysiłkiem i walką, drogę do osiągnięcia niemożliwego. W obsadzie zobaczymy Michała Sikorskiego w roli Grzegorza, Małgorzatę Foremniak oraz Łukasza Simlata w rolach jego rodziców. We wtorek 23 listopada 2021 godz. 18:30 „Moje wspaniałe życie" - ciepły, a zarazem dowcipny i brawurowy obraz Łukasza Grzegorzka z Agatą Buzek w roli głównej, której na ekranie partnerują Jacek Braciak, Małgorzata Zajączkowska oraz Adam Woronowicz.

Małgorzata Zajączkowska - aktorka teatralna i filmowa, wiele lat spędziła w USA, gdzie pod nazwiskiem Margaret Sophie Stein grała w filmach Paula Mazursky’ego, Glenna Jordana, Woody'ego Allena, serialach i na Broadwayu.    Z Polski wyjeżdżała jako uznana aktorka. Współpracowała m.in. z Agnieszką Holland, Krzysztofem Zanussim, Andrzejem Wajdą. W 1999 roku powróciła do kraju, prosto na plan filmowy.

Łukasz Simlat, szerokiej publiczności jest znany z licznych ról filmowych i telewizyjnych. Jego dokonania artystyczne zostały wielokrotnie docenione i nagrodzone. Krytycy podkreślają bogactwo środków artystycznych, jakie aktor potrafi wydobyć i zastosować w kreowaniu różnych, często zupełnie kontrastowych, postaci.

9. Przegląd filmowy "Alchemia Kina" - Promocja Polskiego Filmu odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Zamość. 

PROGRAM:

22.11.2021 | godz. 18:30 – przedpremierowy pokaz filmu Sonata oraz spotkanie z aktorem Łukaszem Simlatem

23.11.2021 | godz. 18:30 – pokaz filmu Moje wspaniałe życie oraz spotkanie z aktorką Małgorzatą Zajączkowską

Spotkania poprowadzi publicysta i krytyk filmowy: Łukasz Maciejewski

Bilet na jeden film: 20 zł (ulg.), 22 zł (norm.) dostępne w kasach kina, ul. Odrodzenia 9 lub online: www.stylowy.net

Wydarzenie jest współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu.  
 • SONATA

  Polska 2021 / dramat / biograficzny / 118 min. / od 15 lat

  premiera: 2022-01-21 (Polska) (Świat)

  Gramy: od 2022-03-18

  rezyseria: Bartosz Blaschke

  scenariusz: Bartosz Blaschke

  obsada: Michał Sikorski, Łukasz Simlat, Małgorzata Foremniak

  Zdiagnozowany jako dziecko autystyczne Grzegorz żyje w swoim hermetycznym świecie, nie potrafiąc nawiązać kontaktu z innymi. W wieku kilkunastu lat, wychodzi na jaw, że przyczyną jego izolacji nie jest autyzm, tylko niedosłuch, pod którym skrywa się wielki talent muzyczny. Dzięki aparatowi słuchowemu Grześ zaczyna poznawać dźwięki, słowa i muzykę, w której się zakochuje. Pragnie...

  Więcej informacji

 • MOJE WSPANIAŁE ŻYCIE

  Polska 2021 / komedia obyczajowa / 99 min. / od 15 lat

  premiera: 2021-10-29 (Polska) (Świat)

  Gramy: od 2021-11-23 do 2021-11-23

  rezyseria: Łukasz Grzegorzek

  scenariusz: Łukasz Grzegorzek

  obsada: Agata Buzek, Jacek Braciak, Adam Woronowicz, Małgorzata Zajączkowska

  Troskliwa córka, wyluzowana matka, lubiana nauczycielka, żona, z którą można konie kraść – Joanna – w każdej z tych ról wypada doskonale. I w żadnej z nich od dawna nie czuje się sobą. Dlatego prowadzi podwójne życie, ma tajemnicę, którą nie dzieli się z nikim. Bo gdyby ktoś się dowiedział, byłby to koniec wszystkiego, co w jej świecie wydaje się takie "wspaniałe"....

  Więcej informacji

Aktualności

 • Kino przyjazne sensorycznie

  CKF Stylowy we współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm ma przyjemność zaprosić widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na dedykowane im projekcje kinowe. Seanse przyjazne sensorycznie są dla wszystkich, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu lub są wrażliwi wzrokowo.

  więcej

 • Filmowe wydarzenie dekady

  Zaczynamy odliczanie do największej premiery 2022 roku! „Avatar: Istota Wody” na ekranach CKF Stylowy od 16 grudnia! Bilety już w sprzedaży.

  więcej

 • Muzyczny geniusz Davida Bowiego w Kinie Konesera

  David Bowie, uważany za jednego z największych twórców naszych czasów, porusza kulturę od ponad 50 lat. CKF Stylowy zaprasza na pokaz filmu przybliżającego geniusz artysty. MOONAGE DAYDREAM to opowiedziana za pomocą wysublimowanych, kalejdoskopowych, nigdy wcześniej niewidzianych materiałów filmowych, pełnometrażowa odyseja filmowa Bretta Morgena. W filmie Bowie dostarcza nam mapę drogową, jak przetrwać XXI wiek, zapraszając widzów do świętowania jego spuścizny. Pokaz filmu odbędzie się 8 grudnia 2022 o godz. 18:00 w ramach cyklu filmowego Kino Konesera.

  więcej

Starsze newsy
background
Logo BIP Logo Miasto Zamość Logo Fundusze Europejskie Logo RPO Lubelskie logo SKSiL logo PISF logo filmoteka narodowa logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds