Z GWIAZDAMI PODRÓŻ BEZ KOŃCA - pokaz przedpremierowy z udziałem twórców i bohaterów filmu 2021-08-21

Andrzej Gwiazda, współtwórca Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża i NSZZ „Solidarność”, jeden z liderów strajku w Stoczni Gdańskiej, negocjator Porozumień Sierpniowych, działacz podziemia, przeciwnik porozumienia z władzami PRL oraz jego żona Joanna Gwiazda, publicystka, działaczka opozycji demokratycznej w PRL, a także dokumentalistka Maria Dłużewska wezmą udział w przedpremierowym pokazie filmu „Z Gwiazdami podróż bez końca”. Projekcja dokumentu odbędzie się w ramach 9. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” 21 sierpnia 2021 o godz. 15:00 w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu.

„Z Gwiazdami podróż bez końca” to najnowsza produkcja dokumentalna Marii Dłużewskiej. Film o miłości i spełnionym życiu z najnowszą historią Polski w tle. Andrzej Gwiazda, pięcioletnie dziecko, wywieziony z matką i babcią z Pińska do Północnego Kazachstanu, spędza tam sześć lat. Rodzinie Joanny Dudy - Gwiazdy w Krzemieńcu cudem udaje się uniknąć śmierci z rąk Sowietów, Niemców, Ukraińców. Gwiazdowie uczestniczyli w niemal wszystkich polskich zrywach niepodległościowych i płacili za to wysoką cenę. Zawsze wierni swojemu systemowi wartości, zawsze wolni, wymykający się wszelkim modom i doraźnym trendom politycznym. Z wysokości mikroskopijnego balkoniku na dziewiątym piętrze bloku w Trójmieście patrzą na świat wciąż z zachwytem, wciąż nienasyceni, gotowi do nowych wyzwań.

Maria Dłużewska - reżyserka, scenarzystka, aktorka, dziennikarka, laureatka wielu nagród filmowych i odznaczeń państwowych, uhonorowana Grand Prix 8. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” za wybitne zasługi dla polskiej kinematografii historycznej.

Bilety: 6 zł (dostępne w sprzedaży w kasach kina, ul. Odrodzenia 9 lub online www.stylowy.net)

Organizatorami 9. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” są: Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu, Miasto Zamość, Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie „Lubelskie. Smakuj Życie!”

Szczegółowe informacje, program festiwalu: www.zamoscfilmfestival.pl
Aktualności

 • Kino przyjazne sensorycznie

  CKF Stylowy we współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm ma przyjemność zaprosić widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na dedykowane im projekcje kinowe. Seanse przyjazne sensorycznie są dla wszystkich, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu lub są wrażliwi wzrokowo.

  więcej

 • SACROFILM wyróżniony w Terni

  Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm” otrzymały nagrodę ANGELO ALLA CARRIERA Festiwalu Filmowego „Popoli e Religioni” w Terni we Włoszech. Wyróżnienie za organizację 25. edycji wydarzenia odebrali: Andrzej Bubeła – dyrektor Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz ks. Wiesław Mokrzycki – dyrektor artystyczny „Sacrofilmu”. Nagroda została wręczona 10 listopada 2021 podczas dnia polskiego, który co roku obecny jest w programie włoskiego festiwalu.

  więcej

 • "Moje wspaniałe życie" - konkurs

  Zapraszamy na 9. Przegląd Filmowy ALCHEMIA KINA z udziałem aktorki Małgorzaty Zajączkowskiej oraz aktora Łukasza Simlata. W programie: przedpremierowy pokaz filmu SONATA (22.11 | godz. 18:30) oraz MOJE WSPANIAŁE ŻYCIE (23.11.2021, godz. 18:30). Wydarzenie poprowadzi Łukasz Maciejewski.

  więcej

Starsze newsy
background
Logo BIP Logo Miasto Zamość Logo Fundusze Europejskie Logo RPO Lubelskie logo SKSiL logo PISF logo filmoteka narodowa logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds