9. Przegląd Filmowy ALCHEMIA KINA - Promocja Polskiego Filmu 2020.11.23-24

Spotkanie online z Agnieszką Holland a także znakomici goście: Tomasz Włosok i Łukasz Maciejewski oraz projekcja filmów: „Polot” i „Szarlatan” w programie 9. Przeglądu Filmowego „Alchemia Kina” - Promocja Polskiego Filmu. Na wydarzenie zaprasza Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu w dniach 23-24.11.2020.

„Polot” to poruszająca historia o wkraczaniu w dorosłość, realizacji marzeń oraz przyjaźni wystawionej na próbę. W filmie zobaczymy najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia oraz cenione gwiazdy polskiego kina. W roli głównej Maciej Musiałowski, a partnerują mu: Tomek Włosok, Eryk Kulm, Pola Błasik, Iza Kuna oraz Andrzej Konopka.

Agnieszka Holland najważniejsza polska reżyserka i zarazem jedna z najwybitniejszych autorek światowego kina powraca opartym na faktach, zrealizowanym z rozmachem „Szarlatanem”. Debiutujący na tegorocznym Berlinale, gdzie uznano go za jeden z najlepszych tytułów festiwalu, film Agnieszki Holland to znakomita, nieszablonowa i niesłychanie zmysłowa opowieść o mężczyźnie, który zapragnął okiełznać naturę.

Spotkania z gośćmi 9. Alchemii Kina poprowadzi publicysta i krytyk filmowy: Łukasz Maciejewski.

PROGRAM

23.11.2020 | 18:30 projekcja filmu POLOT oraz spotkanie z aktorem Tomaszem Włosokiem

24.11.2020 | 18:30 projekcja filmu SZARLATAN oraz spotkanie online z Agnieszką Holland

Bilet na jeden film: 20 zł (normalny), 18 zł (ulgowy) - dostępne wyłącznie w sprzedaży w kasach CKF Stylowy, ul. Odrodzenia 9 lub online: www.stylowy.net
 • premiera

  POLOT

  Polska 2020 / obyczajowy / 92 min. / od 15 lat

  premiera: 2020-10-23 (Polska) (Świat)

  Gramy: od 2020-10-23

  rezyseria: Michał Wnuk

  scenariusz: Michał Wnuk, Kaja Krawczyk-Wnuk

  obsada: Maciej Musiałowski, Tomasz Włosok, Eryk Kulm jr, Pola Błasik, Izabela Kuna, Andrzej Konopka

  "Polot" to poruszająca historia o wkraczaniu w dorosłość, realizacji marzeń oraz przyjaźni wystawionej na próbę. Karol, utalentowany i przedsiębiorczy 25-latek, dorabia w rodzinnej firmie i prowadzi własny obiecujący biznes. Gdy ojciec, instruktor lotnictwa, ginie w wypadku, na barki Karola spada obowiązek utrzymania domu i matki. Wraz z dwójką najlepszych przyjaciół stawia...

  Więcej informacji

 • premiera

  SZARLATAN

  Charlatan

  Czechy/Irlandia/Słowacja/Polska 2020 / dramat/obyczajowy / 118 min. / od 15 lat

  premiera: 2020-10-09 (Polska) (Świat)

  Gramy: od 2020-10-09

  rezyseria: Agnieszka Holland

  scenariusz: Marek Epstein

  obsada: Jan Vlasak, Joachim Paul Assbock, Ivan Trojan

  Najważniejsza polska reżyserka i zarazem jedna z najwybitniejszych autorek światowego kina powraca opartym na faktach, zrealizowanym z rozmachem "Szarlatanem". Debiutujący na tegorocznym Berlinale, gdzie uznano go za jeden z najlepszych tytułów festiwalu, film Agnieszki Holland to znakomita, nieszablonowa i niesłychanie zmysłowa opowieść o mężczyźnie, który zapragnął okiełznać...

  Więcej informacji

Aktualności

 • BikeTheWorld - Rowerami Dookoła Świata

  Adela Tarkowska i Krzysztof Józefowski - pierwsza polska para, która objechała świat na rowerach. W drodze byli nieprzerwanie 9,5 roku, przejechali 60 państw na 6 kontynentach, pokonując 87 700 kilometrów. Jest to najdłuższa polska wyprawa rowerowa w historii.

  więcej

 • Europejski Dzień Kina Artystycznego - pokaz specjalny „La Gomera”

  CKF "Stylowy" zaprasza na pokaz specjalny filmu „La Gomera" - kryminalnej komedii w reżyserii mistrza rumuńskiej Nowej Fali Corneliu Porumboiu. Projekcja filmu odbędzie się 8 listopada 2020 o godz. 19:00 w ramach Europejskiego Dnia Kina Artystycznego.

  więcej

 • Kino przyjazne sensorycznie – Psy i koty 3: Łapa w łapę

  CKF "Stylowy" we współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm ma przyjemność zaprosić widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na dedykowane im projekcje kinowe. Seanse przyjazne sensorycznie są dla wszystkich, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu lub są wrażliwi wzrokowo.

  więcej

Starsze newsy
background
Logo BIP Logo Miasto Zamość Logo Fundusze Europejskie Logo RPO Lubelskie logo SKSiL logo PISF logo filmoteka narodowa logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds