Małgorzata Kożuchowska, Janusz Majewski, Bartłomiej Topa i Łukasz Maciejewski gośćmi Alchemii Kina! 2019.11.25-27

Małgorzata Kożuchowska, Janusz Majewski, Bartłomiej Topa i Łukasz Maciejewski będą gośćmi 8. Przeglądu Filmowego „Alchemia Kina” - Promocja Polskiego Filmu, który odbędzie się w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu w dniach 25-27 listopada 2019. W programie znajdą się projekcje najnowszych polskich filmów fabularnych: „Żelazny most”, „Proceder” i „Czarny mercedes” oraz spotkania z twórcami, które poprowadzi publicysta i krytyk filmowy: Łukasz Maciejewski.

„Żelazny most” - opowieść o miłości w cieniu wielkiej tragedii. Film osadzony w środowisku górniczym, opowiada współczesną historię miłosnego trójkąta. Bohaterów poznajemy w momencie gdy w wskutek tąpnięcia mąż zostaje uwięziony pod ziemią, a jego los jest nieznany. „Proceder” to poruszająca historia rapera Tomasza Chady – chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach, Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę. "Czarny mercedes" – najnowszy film Janusza Majewskiego, pełna napięcia i zwrotów akcji opowieść sensacyjna o miłości, zbrodni i zabójczej namiętności, rozgrywająca się w odtworzonej z największą starannością scenerii okupowanej Warszawy i Zakopanego.

8. Alchemii Kina - 26 listopada - towarzyszyć będzie promocja książki „Aktorki. Odkrycia” czyli szczere rozmowy Łukasza Maciejewskiego z najważniejszymi polskimi aktorkami, które po raz pierwszy tak otwarcie opowiadają o swoich najszczęśliwszych i najtrudniejszych doświadczeniach. To 18 historii o tym, jak nieprzewidywalne potrafi być życie. A zwłaszcza życie gwiazd.

 

PROGRAM

25.11.2019 | 18:00 projekcja filmu Żelazny most oraz spotkanie z aktorem Bartłomiejem Topą

26.11.2019 | 18:00 projekcja filmu Proceder oraz spotkanie z aktorką Małgorzatą Kożuchowską

27.11.2019 | 18:00 projekcja filmu Czarny mercedes oraz spotkanie z reżyserem Januszem Majewskim

BILETY:

Na jeden film: 20 zł (normalny), 17 zł (ulgowy) - dostępne w kasach CKF Stylowy lub online: www.stylowy.net

Karnet na 3 filmy: 42 zł- dostępne wyłącznie w kasach CKF Stylowy

Uwaga: Na to wydarzenie nie prowadzimy rezerwacji. Zapraszamy do zakupu biletów w kasach lub online.
 • premiera

  ŻELAZNY MOST

  Polska / dramat / 84 min. / od 16 lat

  premiera: 2019-11-22 (Polska) (Świat)

  Gramy: od 2019-11-22

  rezyseria: Monika Jordan-Młodzianowska

  scenariusz: Monika Jordan-Młodzianowska

  obsada: Bartłomiej Topa, Łukasz Simlat, Julia Kijowska

  Sztygar Kacper, rozdzielając zadania pracującym pod ziemią górnikom, wysyła swojego przyjaciela, Oskara na najdalsze odcinki, by mieć więcej czasu na spotkania z jego żoną, Magdą. Jedno z takich spotkań kochankom przerywa telefon z kopalni - miał miejsce wstrząs o niespotykanej sile i nie ma kontaktu z załogami pracującymi pod ziemią. Wkrótce okazuje się, że los Oskara jest nieznany....

  Więcej informacji

 • premiera

  PROCEDER

  Polska 2019 / dramat/biograficzny / 137 min. / od 15 lat

  premiera: 2019-11-15 (Polska) (Świat)

  Gramy: od 2019-11-15

  rezyseria: Michał Węgrzyn

  scenariusz: Maciej Chwedo, Aleksandra Górecka, Michał Kalicki, Krzysztof Tyszowiecki

  obsada: Piotr Witkowski, Agnieszka Więdłocha, Ewa Ziętek, Antoni Pawlicki

  "Proceder" to poruszająca historia rapera Tomasza Chady - chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach, Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał. Muzyka była całym jego życiem - pasją i światem, w który uciekał, gdy rzeczywistość...

  Więcej informacji

 • premiera

  CZARNY MERCEDES

  Polska 2019 / kryminalny / 123 min. / od 15 lat

  premiera: 2019-10-04 (Polska) (Świat)

  Gramy: od 2019-10-04

  rezyseria: Janusz Majewski

  scenariusz: Janusz Majewski

  obsada: Artur Żmijewski, Andrzej Zieliński, Bogusław Linda

  Warszawa, listopad 1941 roku. W podejrzanych okolicznościach zostaje zamordowana Aneta (Maria Dębska)- piękna żona szanowanego adwokata Karola Holzera (Artur Żmijewski). Sprawę tajemniczego zabójstwa próbuje rozwikłać nadkomisarz Rafał Król (Andrzej Zieliński), funkcjonariusz współpracującej z Niemcami Granatowej Policji. Kolejne tropy mnożą podejrzenia i ujawniają głęboko skrywane...

  Więcej informacji

Aktualności

 • Kobiecy wieczór w Stylowym

  CKF Stylowy zaprasza Panie na spotkanie filmowe w kobiecym gronie. 12 grudnia 2019 o godz. 18:15 na ekranie „Jak poślubić milionera” - komediowy przewodnik dla wszystkich, którzy marzą o szczęśliwych związkach. Główni bohaterowie filmu zamiast czekać, aż ślepy los ześle im upragnioną miłość, biorą sprawy w swoje ręce i zapisują się na kurs gwarantujący znalezienie drugiej połówki. Przed seansem konkursy dla Pań.

  więcej

 • Kino przyjazne sensorycznie – Śnieżna paczka

  CKF Stylowy oraz Fundacja Pomoc Autyzm ma przyjemność zaprosić młodych widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na dedykowane im projekcje kinowe. Seanse przyjazne sensorycznie są dla wszystkich, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu lub są wrażliwi wzrokowo.

  więcej

 • „Młody Ahmed” w Kinie Konesera

  CKF Stylowy oraz DKF Senso serdecznie zapraszają na seans filmowy z cyklu Kino Konesera. 12 grudnia 2019 o godz. 19:00 na ekranie Młody Ahmed w reżyserii klasyków europejskiego kina, braci Jeana-Pierre’a i Luca Dardenne’ów. Film zdobył nagrodę główną za reżyserię na tegorocznym festiwalu w Cannes.

  więcej

Starsze newsy
background
Logo BIP Logo Miasto Zamość Logo Fundusze Europejskie Logo RPO Lubelskie logo SKSiL logo PISF logo filmoteka narodowa logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds