Małgorzata Kożuchowska, Janusz Majewski, Bartłomiej Topa i Łukasz Maciejewski gośćmi Alchemii Kina! 2019.11.25-27

Małgorzata Kożuchowska, Janusz Majewski, Bartłomiej Topa i Łukasz Maciejewski będą gośćmi 8. Przeglądu Filmowego „Alchemia Kina” - Promocja Polskiego Filmu, który odbędzie się w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu w dniach 25-27 listopada 2019. W programie znajdą się projekcje najnowszych polskich filmów fabularnych: „Żelazny most”, „Proceder” i „Czarny mercedes” oraz spotkania z twórcami, które poprowadzi publicysta i krytyk filmowy: Łukasz Maciejewski.

„Żelazny most” - opowieść o miłości w cieniu wielkiej tragedii. Film osadzony w środowisku górniczym, opowiada współczesną historię miłosnego trójkąta. Bohaterów poznajemy w momencie gdy w wskutek tąpnięcia mąż zostaje uwięziony pod ziemią, a jego los jest nieznany. „Proceder” to poruszająca historia rapera Tomasza Chady – chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach, Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę. "Czarny mercedes" – najnowszy film Janusza Majewskiego, pełna napięcia i zwrotów akcji opowieść sensacyjna o miłości, zbrodni i zabójczej namiętności, rozgrywająca się w odtworzonej z największą starannością scenerii okupowanej Warszawy i Zakopanego.

8. Alchemii Kina - 26 listopada - towarzyszyć będzie promocja książki „Aktorki. Odkrycia” czyli szczere rozmowy Łukasza Maciejewskiego z najważniejszymi polskimi aktorkami, które po raz pierwszy tak otwarcie opowiadają o swoich najszczęśliwszych i najtrudniejszych doświadczeniach. To 18 historii o tym, jak nieprzewidywalne potrafi być życie. A zwłaszcza życie gwiazd.

 

PROGRAM

25.11.2019 | 18:00 projekcja filmu Żelazny most oraz spotkanie z aktorem Bartłomiejem Topą

26.11.2019 | 18:00 projekcja filmu Proceder oraz spotkanie z aktorką Małgorzatą Kożuchowską

27.11.2019 | 18:00 projekcja filmu Czarny mercedes oraz spotkanie z reżyserem Januszem Majewskim

BILETY:

Na jeden film: 20 zł (normalny), 17 zł (ulgowy) - dostępne w kasach CKF Stylowy lub online: www.stylowy.net

Karnet na 3 filmy: 42 zł- dostępne wyłącznie w kasach CKF Stylowy

Uwaga: Na to wydarzenie nie prowadzimy rezerwacji. Zapraszamy do zakupu biletów w kasach lub online.
 • premiera

  ŻELAZNY MOST

  Polska / dramat / 84 min. / od 16 lat

  premiera: 2019-11-22 (Polska) (Świat)

  Gramy: od 2019-11-22

  rezyseria: Monika Jordan-Młodzianowska

  scenariusz: Monika Jordan-Młodzianowska

  obsada: Bartłomiej Topa, Łukasz Simlat, Julia Kijowska

  Sztygar Kacper, rozdzielając zadania pracującym pod ziemią górnikom, wysyła swojego przyjaciela, Oskara na najdalsze odcinki, by mieć więcej czasu na spotkania z jego żoną, Magdą. Jedno z takich spotkań kochankom przerywa telefon z kopalni - miał miejsce wstrząs o niespotykanej sile i nie ma kontaktu z załogami pracującymi pod ziemią. Wkrótce okazuje się, że los Oskara jest nieznany....

  Więcej informacji

 • premiera

  PROCEDER

  Polska 2019 / dramat/biograficzny / 137 min. / od 15 lat

  premiera: 2019-11-15 (Polska) (Świat)

  Gramy: od 2019-11-15

  rezyseria: Michał Węgrzyn

  scenariusz: Maciej Chwedo, Aleksandra Górecka, Michał Kalicki, Krzysztof Tyszowiecki

  obsada: Piotr Witkowski, Agnieszka Więdłocha, Ewa Ziętek, Antoni Pawlicki

  "Proceder" to poruszająca historia rapera Tomasza Chady - chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach, Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał. Muzyka była całym jego życiem - pasją i światem, w który uciekał, gdy rzeczywistość...

  Więcej informacji

 • premiera

  CZARNY MERCEDES

  Polska 2019 / kryminalny / 123 min. / od 15 lat

  premiera: 2019-10-04 (Polska) (Świat)

  Gramy: od 2019-10-04

  rezyseria: Janusz Majewski

  scenariusz: Janusz Majewski

  obsada: Artur Żmijewski, Andrzej Zieliński, Bogusław Linda

  Warszawa, listopad 1941 roku. W podejrzanych okolicznościach zostaje zamordowana Aneta (Maria Dębska)- piękna żona szanowanego adwokata Karola Holzera (Artur Żmijewski). Sprawę tajemniczego zabójstwa próbuje rozwikłać nadkomisarz Rafał Król (Andrzej Zieliński), funkcjonariusz współpracującej z Niemcami Granatowej Policji. Kolejne tropy mnożą podejrzenia i ujawniają głęboko skrywane...

  Więcej informacji

Aktualności

 • 1917 – pokazy przedpremierowe

  1917 - wielkie wojenne widowisko na miarę „Dunkierki” i „Szeregowca Ryana”, które przybliża dramatyczne losy żołnierzy na froncie jednej z najbardziej tragicznych wojen w dziejach świata przedpremierowo na ekranach CKF Stylowy 22 i 23 stycznia 2020 o godz. 21:00. Zapraszamy!

  więcej

 • Kino przyjazne sensorycznie - Doktor Dolittle

  CKF Stylowy oraz Fundacja Pomoc Autyzm ma przyjemność zaprosić młodych widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na dedykowane im projekcje kinowe. Seanse przyjazne sensorycznie są dla wszystkich, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu lub są wrażliwi wzrokowo.

  więcej

 • Nowa wystawa zdjęć w Galerii Stylowy

  CKF Stylowy oraz Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają na poplenerową wystawę zdjęć Ukrainian Photo Camp 2019. Fotografie można oglądać w Galerii Stylowy do końca stycznia. Wernisaż odbędzie się 16 stycznia 2020 o godz. 16:30. Wstęp wolny.

  więcej

Starsze newsy
background
Logo BIP Logo Miasto Zamość Logo Fundusze Europejskie Logo RPO Lubelskie logo SKSiL logo PISF logo filmoteka narodowa logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds