Roztoczańskie wodospady - wystawa fotograficzna

Roztoczańskie wodospady - wystawa fotograficzna

CKF „Stylowy” oraz Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne serdecznie zapraszają na wystawę fotograficzną Wojciecha Chudzika zatytułowaną „Roztoczańskie wodospady”. Wystawę można oglądać w Galerii Stylowy (hol przed wejściem do sal kinowych) do końca listopada br. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Roztoczańskie wodospady i szumy to dobrze znane miejsca mieszkańcom Lubelszczyzny i chętnie odwiedzane. Jednak szczególne piękno tych miejsc można doświadczyć o bardzo wczesnych porach dnia. To właśnie jest przeszkodą dla przeciętnego turysty. Roztoczańskie wodospady stale się zmieniają. Kruche wapienne skały łatwo się dają rzeźbić przez nurt rzeki, także spadające drzewa zmieniają nurt i charakter rzek i krajobrazów. Dlatego wodospad w przeciągu kilka tygodni może zupełnie inaczej wyglądać, doprowadzając fotografa do irytacji lub tez zachwytu. Poza znanymi miejscami i szlakami na Roztoczu jest wiele innych także interesujących takie jak: źródła, bagna, strome doliny potoków, czy też jeszcze mało znane Roztocze Wschodnie. Na prezentowanej wystawie znajdują się takie fotografie.

Wojciech Chudzik zajmuje się fotografią zawodowo, głównie to fotografia ślubna. Także z uporem z ciężkim sprzętem przemierza Roztocze. Można go spotkać fotografującego stojącego godzinami w zimnych roztoczańskich potokach o nieludzko wczesnych porach. Jego ulubione miejsca to Roztoczańskie wodospady i Skierbieszowski Park Krajobrazowy. Należy do Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jego fotografie można oglądać na różnych wystawach, publikacjach i kalendarzach. Z powodzeniem bierze udział w wielu konkursach fotograficznych.

Najbliższe wydarzenia

Starsze wydarzenia
background
Logo BIP Logo Miasto Zamość Logo Fundusze Europejskie Logo RPO Lubelskie logo SKSiL logo PISF logo filmoteka narodowa logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds