Roztoczańskie wodospady - wystawa fotograficzna

Roztoczańskie wodospady - wystawa fotograficzna

CKF „Stylowy” oraz Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne serdecznie zapraszają na wystawę fotograficzną Wojciecha Chudzika zatytułowaną „Roztoczańskie wodospady”. Wystawę można oglądać w Galerii Stylowy (hol przed wejściem do sal kinowych) do końca listopada br. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Roztoczańskie wodospady i szumy to dobrze znane miejsca mieszkańcom Lubelszczyzny i chętnie odwiedzane. Jednak szczególne piękno tych miejsc można doświadczyć o bardzo wczesnych porach dnia. To właśnie jest przeszkodą dla przeciętnego turysty. Roztoczańskie wodospady stale się zmieniają. Kruche wapienne skały łatwo się dają rzeźbić przez nurt rzeki, także spadające drzewa zmieniają nurt i charakter rzek i krajobrazów. Dlatego wodospad w przeciągu kilka tygodni może zupełnie inaczej wyglądać, doprowadzając fotografa do irytacji lub tez zachwytu. Poza znanymi miejscami i szlakami na Roztoczu jest wiele innych także interesujących takie jak: źródła, bagna, strome doliny potoków, czy też jeszcze mało znane Roztocze Wschodnie. Na prezentowanej wystawie znajdują się takie fotografie.

Wojciech Chudzik zajmuje się fotografią zawodowo, głównie to fotografia ślubna. Także z uporem z ciężkim sprzętem przemierza Roztocze. Można go spotkać fotografującego stojącego godzinami w zimnych roztoczańskich potokach o nieludzko wczesnych porach. Jego ulubione miejsca to Roztoczańskie wodospady i Skierbieszowski Park Krajobrazowy. Należy do Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jego fotografie można oglądać na różnych wystawach, publikacjach i kalendarzach. Z powodzeniem bierze udział w wielu konkursach fotograficznych.

Najbliższe wydarzenia

 • Bajkowe Lato w Stylowym

  Bajkowe Lato w Stylowym

  Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu serdecznie zaprasza najmłodszych kinomanów na wakacyjne seanse filmowe, którym towarzyszyć będą konkursy z nagrodami i niespodzianki. Na dużym ekranie zobaczycie najnowsze i najbardziej oczekiwane animacje. Bajkowe Lato w Stylowym od 3 lipca do 21 sierpnia 2018 w każdy wtorek o godz. 10:30. Bilety: 12 zł.

  więcej

 • 6. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”

  6. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”

  Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, Miasto Zamość oraz TVP Historia serdecznie zapraszają na 6. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w Zamościu w dniach 15-18 sierpnia 2018. W programie zaplanowano projekcje filmów o tematyce historycznej oraz liczne wydarzenia towarzyszące. W finale – gala na Rynku Wielkim w Zamościu – wręczenie statuetek „Zamość Perła Renesansu” i nagród Zamojskiego Festiwalu Filmowego oraz koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy – ważne piosenki. Na wszystkie wydarzenia festiwalu - wstęp wolny.

  więcej

Starsze wydarzenia
background
Logo BIP Logo Miasto Zamość Logo Fundusze Europejskie Logo RPO Lubelskie logo SKSiL logo PISF logo filmoteka narodowa logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds