SHORT WAVES ON TOUR 2018

SHORT WAVES ON TOUR 2018

Polska 2017, filmy krótkometrażowe, 1 godz. 53 min, od lat 12,

Zwiastun

2018-05-25

Objazdowy konkurs polskich filmów krótkometrażowych. W zestawie pięć najlepszych krajowych produkcji – fabuł, animacji i dokumentów, prezentowanych podczas Short Waves Festival 2018 w Poznaniu.

WOLTA (Volte) / reż. Monika Kotecka, Karolina Poryzała / Polska 2016 / dokument / 14 min

Zuzia od kilku lat trenuje woltyżerkę. Ze względu na wiek, jest zwieńczeniem akrobatycznej piramidy. Do czasu: w kolejnym sezonie okazuje się, że figury z jej udziałem nie mają już gracji i lekkości.

CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY U.S. (The Wizard of U.S.) / reż. Balbina Bruszewska / Polska 2017 / animacja / 23 min

Animowany kolaż, satyra powieści L. Franka Bauma. Tajemnicze tornado porywa Dorotkę i przenosi do niezwykłego miejsca. Podąża na spotkanie Czarnoksiężnika, który ma spełnić jej marzenia.

NIC NOWEGO POD SŁOŃCEM (Nothing New Under the Sun) / reż. Damian Kocur / Polska 2017 / fabuła / 25 min

Michał pracuje przy hodowli krów. Po pracy wraca do domu, je i odpoczywa. Każdy dzień Michała wygląda dokładnie tak samo. Pewnego dnia przyjeżdża do niego poznana przez internet dziewczyna.

HEIMAT / reż. Emil Buchwald / Polska 2017 / fabuła / 24 min.

Pięcioosobowa, dziwaczna rodzina spotyka się na komisariacie w małej miejscowości. Dorosłe dzieci muszą zeznawać przeciwko mężczyźnie, który pobił ich ojca.

FUSY (Dregs) / reż. Kordian Kądziela / Polska 2017 / fabuła / 28 min

Beata jest telewizyjną wróżką na telefon. Codziennie doradza innym ludziom, mimo własnych niepowodzeń. Jej życie diametralnie się zmienia, gdy jej przepowiednia nieomal doprowadza do tragedii.

background
Logo BIP Logo Miasto Zamość Logo Fundusze Europejskie Logo RPO Lubelskie logo SKSiL logo PISF logo filmoteka narodowa logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds