Wydarzenia

Najbliższe wydarzenia

22. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm”

2017.03.04-09

22. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm” odbędą się w Zamościu w dniach 4-9 marca 2017. W bieżącej edycji przeglądu w salach kinowych CKF Stylowy, a także salach wykładowych WSZiA zagości temat przebaczenia i pojednania. Wśród zaproszonych gości będą twórcy filmowi: Krzysztof Zanussi, Wiktoria Trofimenko (Ukraina), Marek Tomasz Pawłowski i Małgorzata Walczak, filmoznawcy: ks. prof. Marek Lis, Piotr Kotowski, o. Marek Kotyński oraz przedstawiciele innych wyznań – mufti Nedal Abu Tabaq. W ofercie filmowej pojawi się 10 tytułów, które podejmują szeroko pojętą tematykę religijną, metafizyczną i egzystencjalną. To niezwykle ambitne kino, nastawione na odkrywanie sacrum. Pozwala znaleźć wartości, które łączą ludzi, niezależnie od wyznawanej wiary, środowiska, kraju, w którym się żyje.

Szczegóły
METROPOLITAN OPERA NA WIELKIM EKRANIE

2017.03.11-05.13

CKF Stylowy zaprasza na transmisje oraz retransmisje przedstawień operowych z nowojorskiej The Metropolitan Opera. Od marca do maja 2017 roku na kinowym ekranie arcydzieła operowe Giuseppe Verdiego – TRAVIATA (11.03) i NABUCCO (25.03) oraz EUGENIUSZ ONIEGIN (22.04) Piotra Czajkowskiego i KAWALER Z RÓŻĄ Richarda Straussa (13.05).

Szczegóły
LA TRAVIATA G. Verdi – transmisja z The Metropolitan Opera

2017-03-11

CKF Stylowy zaprasza na transmisję spektaklu operowego z nowojorskiej The Metropolitan Opera. Już 11 marca 2017 o godz. 18:55 na ekranie „La traviata”. Słynne arcydzieło Verdiego w niemniej słynnej inscenizacji Willy’ego Deckera to produkcja, które obiegła niemal cały świat operowy. Była prezentowana na prestiżowych festiwalach, a także podczas cyklu transmisji „The Met: Live in HD”.

Szczegóły
„Mizantrop” - retransmisja z Comédie-Française w Paryżu

2017-03-22

CKF Stylowy zaprasza na retransmisję przedstawienia teatralnego z Comédie-Française w Paryżu. 22 marca 2017, godz. 19:00 zupełna nowość wśród prezentowanych do tej pory przedstawień teatralnych – „Mizantrop” Moliera - jedna z najważniejszych sztuk francuskiej dramaturgii. Sztukę wyreżyserował Clément Hervieu-Léger, aktor i reżyser młodego pokolenia.

Szczegóły

Wydarzenia archiwalne

WALENTYNKOWY WEEKEND W STYLOWYM

2017.02.10-14

To będą wyjątkowo gorące walentynki! W Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu przedłużony weekend walentynkowy potrwa od 10 do 14 lutego 2017. Na ekranach zamojskiego kina: „Ciemniejsza strona Greya” – najbardziej oczekiwana i najgorętsza produkcja roku; „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” - opowieść o autorce najpopularniejszego w Polsce poradnika o miłości; „Jackie” - nominowany do trzech Oscarów film z życiową rolą Natalie Portman oraz „Nauczycielka”, „John Wick 2”, „Ślady stóp”, „Balerina” i „Lego® Batman: Film”. Na wybranych seansach konkursy z nagrodami.

Szczegóły
„Ziemia niczyja” - retransmisja z National Theatre w Londynie

2017-01-24

CKF Stylowy zaprasza na retransmisję przedstawienia teatralnego z National Theatre w Londynie. 24 stycznia 2017, godz. 19:00 na kinowym ekranie „Ziemia niczyja” z Ianem McKellenem i Patrickiem Stewartem. To klasyczna już komedia Harolda Pintera („Kochanica Francuza”), laureata literackiej Nagrody Nobla, przedstawiciela teatru absurdu.

Szczegóły
FERIE W KINIE

2017.01.17-26

CKF "Stylowy" zaprasza na Ferie w kinie. W czasie zimowego wypoczynku we wtorki, środy i czwartki (17-19 i 24-26 stycznia 2017) o godz. 10:30 odbędą się specjalne seanse filmowe poprzedzone ciekawymi spotkaniami lub konkursami. W programie: spotkanie tematyczne (ok. 15 min) oraz projekcja filmu. W repertuarze: „Sing”, „Królowa śniegu 3: Ogień i lód”, „Balerina”,„Ostatni smok świata”. Bilety: 12 zł.

Szczegóły
SYLWESTROWY MARATON FILMOWY

2016-12-31

CKF "Stylowy" zaprasza na Sylwestrowy Maraton Filmowy 31 grudnia 2016. W programie filmowym aż 3 komedie: „Dusigrosz”, „Po prostu przyjaźń” /przedpremierowo!/ oraz „La La Land” /przedpremierowo!/. W przerwie o północy toast noworoczny. Początek maratonu o godz. 20:00. Cena: 53 zł/osoba.

Szczegóły
5. PRZEGLĄD FILMOWY "ALCHEMIA KINA"

2016.12.17-18

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Dyskusyjny Klub Filmowy „Senso” zapraszają na 5. Przegląd Filmowy „Alchemia Kina”. W dniach 17-18 grudnia 2016 miłośnicy dziesiątej muzy zobaczą filmy nagradzane i doceniane na festiwalach. Znajdziemy wśród nich uhonorowany za reżyserię na MFF w Locarno „Kosmos”, nominowanego do Złotego Globu „Szermierza”, nagrodzone w San Sebastian „Wróble” oraz czarną komedię „Pycha”, która zdobyła tegoroczną Swiss Film Prize w dwóch kategoriach aktorskich. To również przegląd znakomitych twórców filmowych z Andrzejem Żuławskim na czele. Do wszystkich filmów prezentowanych w ramach przeglądu prelekcje wygłosi Piotr Kotowski – Rektor Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu.

Szczegóły
Święto Kina po raz trzeci w Stylowym!

2016.12.10-11

Święto Kina to wyjątkowe wydarzenie, które na stałe wpisało się w zimowy kalendarz kulturalnych wydarzeń w Polsce. Jego zadaniem jest popularyzowanie kina oraz zachęcenie do spędzania pozytywnego, inspirującego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Ideą akcji jest propagowanie kultury filmu, która ma skupiać widzów wokół dobrych i wartościowych emocji, a przekaz z ekranu inspirować do wielu rozmów, przemyśleń, a także do zabawy i relaksu.

Szczegóły
MIKOŁAJKI W STYLOWYM

2016-12-04

Ptaki, gady i ssaki w kinie! I to nie tylko na ekranie. Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na spotkanie oko w oko ze zwinną jaszczurką, olbrzymim wężem, kolorową papugą, figlarną małpką i powolnym żółwiem. Z okazji Mikołajek 4 grudnia 2016 w godzinach 12:00-16:00 kinowy hol zaroi się dzikimi zwierzętami z zamojskiego Ogrodu Zoologicznego. Niektóre zwierzątka będzie można głaskać i brać na ręce, a ponadto robić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. Zwierzaków nie zabraknie również na ekranach CKF Stylowy. W mikołajkowym repertuarze najnowsze animacje i filmy: „Kubo i dwie struny”, „Vaiana: Skarb oceanu”, „Wilk w owczej skórze”, „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, „Za niebieskimi drzwiami” oraz „Parauszek i przyjaciele” dla maluchów w ramach Dziecięcych Poranków Filmowych. Na wybranych seansach konkursy z nagrodami.

Szczegóły
90 lat zamojskiego kina

2016-11-09

Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu, znane wcześniej jako Kinoteatr i Kino "Stylowy", świętuje jubileusz 90-lecia. Rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 1926 roku. Przez lata było miejscem spotkań zamojskiej widowni z filmem, a także wybitnymi twórcami filmowymi. Uroczystość jubileuszu odbędzie się 9 listopada 2016.

Szczegóły
THE BEATLES AND WORLD WAR II – premiera filmu i koncert muzyki The Beatles

2016-10-04

Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu oraz Orkiestra Symfoniczna im. K. Namysłowskiego w Zamościu zapraszają na światową premierę filmu muzycznego „The Beatles and World War II” i koncert muzyki The Beatles w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego pod dyrekcją Tadeusza Wicherka. Gościem spotkania będzie reżyser filmu – Tony Palmer. Wydarzenie odbędzie się 4 października 2016 o godz. 19:00 w CKF Stylowy.

Szczegóły
2. Zamojski Festiwal Podróży "ESKAPADY KRESOWE"

2016.09.30-10.02

Zamojskie Towarzystwo Turystyczne oraz Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zapraszają w dniach 30 września – 2 października 2016 na 2. Zamojski Festiwal Podróży. Gośćmi tegorocznej edycji „Eskapad Kresowych” będą: Bartłomiej Wróblewski – zdobywca Mount Everestu i Korony Ziemi, Ryszard Czajkowski podróżnik, redaktor TVP, autor programu „Przez lady i morza”, Aleksandra Dzik – zdobywczyni tytułu ”Śnieżna Pantera” (5 najwyższych szczytów 7-tysieczników byłego ZSRR) oraz Jacek Wnuk – znawca Karpat i fotograf.

Szczegóły
background
Logo BIP Logo Miasto Zamość Logo Fundusze Europejskie Logo RPO Lubelskie logo SKSiL logo PISF logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds