SHORT WAVES ON TOUR 2018 2018-05-25

CKF Stylowy zaprasza na SHORT WAVES ON TOUR 2018 czyli objazdowy konkurs polskich filmów krótkometrażowych. W programie zamojskiej odsłony festiwalu znajdzie się zestaw pięciu najlepszych krajowych produkcji – fabuł, animacji i dokumentów, prezentowanych podczas Short Waves Festival 2018 w Poznaniu. W Zamościu SHORT WAVES ON TOUR 2018 odbędzie się w 25 maja /piątek/ 2018 o godz. 19:00. To najbardziej treściwy festiwal krótkiego kina.

Autorzy 5 najlepszych filmów konkursowych opowiadają intrygujące historie wyrazistych bohaterów, którzy pewnie stąpają po ziemi do czasu, gdy los niespodziewanie zmusza ich do przewartościowania swoich światopoglądów. To historie ludzi, których czeka inicjacja bądź życiowa zmiana, związana m. in. z wchodzeniem w dorosłość (“Wolta”), konfrontacją miłosnych wyobrażeń z surową rzeczywistością (“Nic nowego pod słońcem”), czy też nieporadną próbą wkraczania w złoty wiek (“Fusy”). Program ukazuje wszystkie odcienie życia oraz pełną paletę emocji - smutek spowodowany niepowodzeniami przeplata się z radością z drobnych sukcesów, jednak zawsze wygrywa ciekawość życia, która dodaje odwagi do podejmowania kolejnych wyzwań.

Publiczność zgromadzona na pokazach w całej Polsce zagłosuje na wybrany tytuł, a reżyser filmu z największą liczbą głosów otrzyma Nagrodę Publiczności w wysokości 10 tys. zł., która wręczona zostanie 16 czerwca 2018 w Poznaniu na szczególnym wydarzeniu audiowizualnym z udziałem autorów filmów. Wśród głosujących rozlosowana zostanie nagroda główna - podwójne zaproszenie na pełen atrakcji weekend w Poznaniu 15-17 czerwca oraz udział w ceremonii finałowej Short Waves on Tour. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy obejrzeć filmy i zagłosować na ulubiony film, podając swój adres e-mail na karcie do głosowania. Zwycięzca zostanie poinformowany o nagrodzie drogą mailową do 10 czerwca.

Program filmowy:

25.05.2018 | 19:00 - SHORT WAVES ON TOUR 2018 (113’)

Filmy:

    Wolta, reż. Monika Kotecka, Karolina Poryzała / Polska 2016 / dokument / 14 min

    Czarnoksiężnik z krainy U.S., reż. Balbina Bruszewska / Polska 2017 / animacja / 23 min

    Nic nowego pod słońcem, reż. Damian Kocur / Polska 2017 / fabuła / 25 min

    Heimat, reż. Emi Buchwald / Polska 2017 / fabuła / 24 min

    Fusy, reż. Kordian Kądziela / Polska 2017 / fabuła / 28 min

 

Bilet na wszystkie filmy: 12 zł (norm.), 10 zł (ulg.), 9 zł (dla DKF). Uwaga! Na to wydarzenie nie prowadzimy rezerwacji. Zapraszamy do zakupu biletów w kasach kina lub online.
 • premiera

  SHORT WAVES ON TOUR 2018

  SHORT WAVES ON TOUR 2018

  Polska 2017 / filmy krótkometrażowe / 113 min. / od 12 lat

  premiera: 2018-05-25 (Polska) (Świat)

  Gramy: od 2018-05-25 do 2018-05-25

  rezyseria:

  scenariusz:

  obsada:

  Objazdowy konkurs polskich filmów krótkometrażowych. W zestawie pięć najlepszych krajowych produkcji – fabuł, animacji i dokumentów, prezentowanych podczas Short Waves Festival 2018 w Poznaniu. WOLTA (Volte) / reż. Monika Kotecka, Karolina Poryzała / Polska 2016 / dokument / 14 min Zuzia od kilku lat trenuje woltyżerkę. Ze względu na wiek, jest zwieńczeniem akrobatycznej piramidy....

  Więcej informacji

Aktualności

 • Marek Koterski wrócił z wielkim filmem... "7 uczuć"

  „7 uczuć” to najnowszy film Marka Koterskiego oparty na tak zaskakującym i brawurowym pomyśle, że nie chcemy go zdradzać, aby nie popsuć Państwu przeżywania siedmiu uczuć. Natomiast śmiało można powiedzieć, że czegoś takiego w światowej kinematografii jeszcze nie było! Ta absolutnie wyjątkowa, ważna, mądra, wzruszająca, ale i pełna charakterystycznego dla Marka Koterskiego humoru produkcja pochwalić się może iście gwiazdorską obsadą. Film na ekranach CKF Stylowy od 12 października. Zapraszamy!

  więcej

 • Kobiecy wieczór w Stylowym z filmem "Serce nie sługa"

  CKF Stylowy zaprasza Panie na spotkanie filmowe w kobiecym gronie 11 października 2018 o godz. 19:00. Na ekranie „Serce nie sługa” - film o poszukiwaniu miłości. To zabawne i przejmujące spojrzenie na współczesne związki. Związki ludzi, którzy przestali wierzyć w miłość, choć w głębi duszy właśnie na taką prawdziwą miłość czekają. W obsadzie zobaczymy: Romę Gąsiorowską, Pawła Domagałę, Magdalenę Różczkę, Mateusza Damięckiego, Zuzannę Grabowską, Borysa Szyca, Piotra Głowackiego, Tomasza Sapryka, Ewę Kasprzyk, Ewę Chodakowską, Krzysztofa Stelmaszyka oraz Krzysztofa Globisza. Gościnnie wystąpił również polski wokalista Mesajah. Przed seansem niespodzianki i atrakcje dla Pań.

  więcej

 • „Zamość” – wystawa fotografii w Galerii Stylowy

  Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne oraz CKF Stylowy serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy fotografii autorstwa swoich nowych członków ZTF. Tematem zdjęć będzie Zamość. Prezentacja miasta, z którym związani są artyści okazuje się mieć bardzo indywidualny wymiar. Na fotografiach zobaczymy podwórka starego miasta, fragmenty fortyfikacji, podcienia, kładkę. Wyestetyzowany krajobraz miejski, zarówno dzienny, jak i nocny uzupełniają zdjęcia z terenów nowego miasta. Fotografowie przeważnie prezentują przestrzeń architektoniczną, uzupełnioną jednak wymiarem humanistycznym w postaci osób lub rzeczy z nimi związanych. Ta różnorodna całość okazuje się być udaną artystyczną kompozycją. Wernisaż wystawy odbędzie się 7 października 2018 roku o godzinie 16:00 w Galerii Fotografii Stylowy /hol przed wejściem do sal kinowych/. Wstęp wolny.

  więcej

Starsze newsy
background
Logo BIP Logo Miasto Zamość Logo Fundusze Europejskie Logo RPO Lubelskie logo SKSiL logo PISF logo filmoteka narodowa logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds