SHORT WAVES ON TOUR 2018 2018-05-25

CKF Stylowy zaprasza na SHORT WAVES ON TOUR 2018 czyli objazdowy konkurs polskich filmów krótkometrażowych. W programie zamojskiej odsłony festiwalu znajdzie się zestaw pięciu najlepszych krajowych produkcji – fabuł, animacji i dokumentów, prezentowanych podczas Short Waves Festival 2018 w Poznaniu. W Zamościu SHORT WAVES ON TOUR 2018 odbędzie się w 25 maja /piątek/ 2018 o godz. 19:00. To najbardziej treściwy festiwal krótkiego kina.

Autorzy 5 najlepszych filmów konkursowych opowiadają intrygujące historie wyrazistych bohaterów, którzy pewnie stąpają po ziemi do czasu, gdy los niespodziewanie zmusza ich do przewartościowania swoich światopoglądów. To historie ludzi, których czeka inicjacja bądź życiowa zmiana, związana m. in. z wchodzeniem w dorosłość (“Wolta”), konfrontacją miłosnych wyobrażeń z surową rzeczywistością (“Nic nowego pod słońcem”), czy też nieporadną próbą wkraczania w złoty wiek (“Fusy”). Program ukazuje wszystkie odcienie życia oraz pełną paletę emocji - smutek spowodowany niepowodzeniami przeplata się z radością z drobnych sukcesów, jednak zawsze wygrywa ciekawość życia, która dodaje odwagi do podejmowania kolejnych wyzwań.

Publiczność zgromadzona na pokazach w całej Polsce zagłosuje na wybrany tytuł, a reżyser filmu z największą liczbą głosów otrzyma Nagrodę Publiczności w wysokości 10 tys. zł., która wręczona zostanie 16 czerwca 2018 w Poznaniu na szczególnym wydarzeniu audiowizualnym z udziałem autorów filmów. Wśród głosujących rozlosowana zostanie nagroda główna - podwójne zaproszenie na pełen atrakcji weekend w Poznaniu 15-17 czerwca oraz udział w ceremonii finałowej Short Waves on Tour. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy obejrzeć filmy i zagłosować na ulubiony film, podając swój adres e-mail na karcie do głosowania. Zwycięzca zostanie poinformowany o nagrodzie drogą mailową do 10 czerwca.

Program filmowy:

25.05.2018 | 19:00 - SHORT WAVES ON TOUR 2018 (113’)

Filmy:

    Wolta, reż. Monika Kotecka, Karolina Poryzała / Polska 2016 / dokument / 14 min

    Czarnoksiężnik z krainy U.S., reż. Balbina Bruszewska / Polska 2017 / animacja / 23 min

    Nic nowego pod słońcem, reż. Damian Kocur / Polska 2017 / fabuła / 25 min

    Heimat, reż. Emi Buchwald / Polska 2017 / fabuła / 24 min

    Fusy, reż. Kordian Kądziela / Polska 2017 / fabuła / 28 min

 

Bilet na wszystkie filmy: 12 zł (norm.), 10 zł (ulg.), 9 zł (dla DKF). Uwaga! Na to wydarzenie nie prowadzimy rezerwacji. Zapraszamy do zakupu biletów w kasach kina lub online.
 • premiera

  SHORT WAVES ON TOUR 2018

  SHORT WAVES ON TOUR 2018

  Polska 2017 / filmy krótkometrażowe / 113 min. / od 12 lat

  premiera: 2018-05-25 (Polska) (Świat)

  Gramy: od 2018-05-25 do 2018-05-25

  rezyseria:

  scenariusz:

  obsada:

  Objazdowy konkurs polskich filmów krótkometrażowych. W zestawie pięć najlepszych krajowych produkcji – fabuł, animacji i dokumentów, prezentowanych podczas Short Waves Festival 2018 w Poznaniu. WOLTA (Volte) / reż. Monika Kotecka, Karolina Poryzała / Polska 2016 / dokument / 14 min Zuzia od kilku lat trenuje woltyżerkę. Ze względu na wiek, jest zwieńczeniem akrobatycznej piramidy....

  Więcej informacji

Aktualności

 • Kobiecy wieczór z filmem "Zabawa zabawa"

  CKF Stylowy zaprasza Panie na Kobiecy wieczór w Stylowym. 17 stycznia 2018 o godz. 19:30 na ekranie „Zabawa zabawa" - najnowsze dzieło twórców hitu „Moje córki krowy” – obrazu, który połączył sukces komercyjny z artystycznym, zdobywając najważniejsze nagrody Festiwalu Filmowego w Gdyni. Tym razem reżyserka – Kinga Dębska – postanowiła zmierzyć się z problemem, który może dotknąć każdego, niezależnie od wieku, płci, poglądów, statusu społecznego czy materialnego. „Zabawa zabawa” to trzy przeplatające się historie kobiet, będących w różnych fazach uzależnienia, opowiedziane w charakterystycznym stylu Dębskiej, która – jak mało kto – potrafi dotrzeć do serc widzów, tworząc „kino terapeutyzujące” – pełne emocji, wzruszeń i pełnokrwistych bohaterów. Poruszające i zabawne zarazem. Przed seansem konkurs dla Pań.

  więcej

 • URODZINY PRZYJACIÓŁ

  Prezydenta Miasta Zamość ma zaszczyt zaprosić na „Urodziny Przyjaciół” w dniu 22 stycznia 2019 o godz. 18:00 w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu.

  więcej

 • Zgłoś się na bezpłatne warsztaty filmowe Filmoteki Szkolnej

  Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny w ramach realizacji programu Filmoteka Szkolna zaprasza uczniów i nauczycieli na bezpłatne warsztaty filmowe, podczas których uczestnicy poznają tajniki wszystkich etapów produkcji filmowej. Do wyboru 50 terminów w trzech lokalizacjach: Warszawie, Gdyni i we Wrocławiu.

  więcej

Starsze newsy
background
Logo BIP Logo Miasto Zamość Logo Fundusze Europejskie Logo RPO Lubelskie logo SKSiL logo PISF logo filmoteka narodowa logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds