6. PRZEGLĄD FILMOWY „Alchemia Kina” 2017.11.15-16

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Dyskusyjny Klub Filmowy „Senso” zapraszają na 6. edycję przeglądu filmowego „Alchemia Kina”. Gośćmi tegorocznej Alchemii będą: Łukasz Maciejewski - dziennikarz, filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny, laureat wielu nagród i wyróżnień dziennikarskich oraz Piotr Kotowski - Rektor Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. W repertuarze alchemicznych wieczorów znajdą się dwa filmy: "Łagodna" i "Najlepszy". Przegląd filmowy odbędzie się w dniach 15-16 listopada 2017 godz. 18:00.

"Łagodna", najnowsze dzieło Sergieja Łoźnicy, to inspirowany nowelą Dostojewskiego, spektakularny portret Rosji, który ogląda się z fascynacją i przerażeniem. Prelekcję do filmu wygłosi Piotr Kotowski. Projekcja filmu odbędzie się 15 listopada. Kolejnego wieczoru na ekranie przedpremierowo "Najlepszy" - film reżysera „Bogów”, Łukasza Palkowskiego. Fascynująca, pełna morderczego wysiłku i niezwykłej siły, historia nawiązująca do biografii Jerzego Górskiego, który mimo wielu przeciwności został mistrzem świata w podwójnym triatlonie. Prelekcję do filmu wygłosi Łukasz Maciejewski.

Wydarzenie jest współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

PROGRAM:

15.11.2017, godz. 18.00 projekcja filmu ŁAGODNA prelekcja i prowadzenie spotkania: Piotr Kotowski

16.11.2017, godz. 18.00 projekcja filmu NAJLEPSZY prelekcja i prowadzenie spotkania: Łukasz Maciejewski

 

Bilet na jeden film: 17 zł (norm.), 15 zł (ulg.), 12 zł (dla DKF oraz dla grup powyżej 10 osób)

Karnet na 2 filmy: 24 zł
 • ŁAGODNA

  Krotkaya

  Francja / dramat / 143 min. / od 15 lat

  premiera: (Polska) (Świat)

  Gramy: od 2017-11-15 do 2017-11-15

  rezyseria: Sergiej Łoźnica

  scenariusz: Sergiej Łoźnica

  obsada: Vasilina Makovtseva, Marina Kleshcheva, Lia Akhedzhakova

  Inspirowana nowelą Dostojewskiego opowieść prowadzi nas w krainę zbrodni bez kary. Reżyser przenosi nas na prowincję we współczesnej Rosji. Kobieta o przykuwającej uwagę, spokojnej twarzy (Wasilina Makowcewa), otrzymuje zwrot paczki, którą wysłała do przebywającego w więzieniu męża. Wszelkie informacje, które stara się zdobyć, okazują się jednak "tajemnicą państwową"....

  Więcej informacji

 • premiera

  NAJLEPSZY

  Polska 2017 / dramat sportowy / 110 min. / od lat

  premiera: 2017-11-17 (Polska) (Świat)

  Gramy: od 2017-11-16

  rezyseria: Łukasz Palkowski

  scenariusz: Agatha Dominik, Maciej Karpiński

  obsada: Jakub Gierszał,Arkadiusz Jakubik,Janusz Gajos

  Historia życia Jerzego Górskiego, który mimo wielu przeciwności został mistrzem świata w podwójnym triatlonie.

  Więcej informacji

Aktualności

 • Kobiecy wieczór z filmem "Listy do M.3"

  CKF Stylowy zaprasza Panie na spotkanie filmowe w kobiecym gronie. Na ekranie przebojowe „Listy do M. 3”. A w nich: gwiazdorska obsada, humor, wzruszenia, muzyka oraz bohaterowie, których nie da się nie lubić. „Listy do M. 3” to historia kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek. Kobiecy wieczór w Stylowy z filmem „Listy do M. 3” już 23 listopada 2017 o godz. 18:00.

  więcej

 • Roztoczańskie wodospady - wystawa fotograficzna

  CKF „Stylowy” oraz Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne serdecznie zapraszają na wystawę fotograficzną Wojciecha Chudzika zatytułowaną „Roztoczańskie wodospady”. Wystawę można oglądać w Galerii Stylowy (hol przed wejściem do sal kinowych) do końca listopada br. Wstęp wolny. Zapraszamy!

  więcej

 • Listy do M. 3 - przedsprzedaż biletów

  Gwiazdorska obsada, wysokobudżetowa realizacja filmowa, humor, wzruszenia, przebojowa muzyka oraz bohaterowie, których nie da się nie lubić. Listy do M. 3 to historia kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek. „Listy do M. 3” na ekranach CKF Stylowy już 10 listopada 2017. Kup bilety w przedsprzedaży już dziś!

  więcej

Starsze newsy
background
Logo BIP Logo Miasto Zamość Logo Fundusze Europejskie Logo RPO Lubelskie logo SKSiL logo PISF logo Sieci Polskich Kin Cyfrowych logo KinAds